Şekerci, Zonguldak'ın nasırlarına bastı...

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Zonguldak Milletvekili Adayları, Ankara'daki aday tanıtım toplantısından sonra bugün Camlı Köşk'te Zonguldak'ta partililerin ve vatandaşların karşısına çıktı. Adaylar teker teker kürsüye çıkarak konuşmalarını gerçekleştirdi. Her seçimde büyük bir özveriyle çalışan CHP Zonguldak Milletvekili 5. sıra adayı Çiğdem Şekerci aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmayla büyük alkış aldı. Şekerci konuşmasında Zonguldak'ın TTK, havaalanı, işsizlik, göç, yol, alt yapı gibi sorunlarına yaptığı analizlerle beğeni toplarken, ülke sorunları hakkında Cumhuriyet Halk Partisi'nin izleyeceği politikaları anlattı.

Şekerci konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

'CHP ailesinin bir ferdi olmaktan gurur duyduğumu ifade etmek isterim.  Atatürk'ün kadınlara vermiş olduğu seçme ve seçilme hakkımı kullanarak CHP'den Mv. adayı oldum. Kadınlarımızın artık her alanda daha aktif olabilmesi adına, siyasi arenada temsil gücünün artması adına ben buradayım, kadınlarımız burada. Cumhuriyet Halk Partisi 27. Dönem Zonguldak 5. sıra Mv. Adayı kardeşiniz Çiğdem Şekerci olarak sizlerin desteği ve gücü ile burada bulunuyorum. 

Ülkemizin, çocuklarımızın geleceği için dönüm noktası niteliğindeki 24 Haziran seçimleri öncesi Cumhuriyet Halk Partisi'nden 27. Dönem Zonguldak Milletvekili Adayı olmaktan onur duydum. Türkiyenin en köklü partisi, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün bizlere mirası olan 95 yıllık bir çınarın, Cumhuriyet Halk Partisi'nin Mv. adayı olmak büyük bir sorumluluktur. Sorumluluğumuz 24 Haziran'a kadar değildir. Bizim sorumluluğumuz; ülkemizi içinde bulunduğu çıkmaz sokaktan kurtarana, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bizlere vasiyet ettiği gibi muassır medeniyetler seviyesine yükseltene kadar devam edecektir. Köprüden önceki son çıkıştayız! Unutulmuş, yalnız bırakılmış Zonguldak'ımızı, Cumhuriyetin ilk ili olan bu güzel şehrimizi, kalkınan, göç alan bir kent, emeklilerimizin çocuklarına hasret kalmadığı yaşanabilir bir kent haline dönüştürene kadar sorumluluğumuz devam edecektir.

1 ) Zonguldak'ın atardamarı TTK'nın özelleştirilmesine müsade etmeyeceğiz. TTK'ya işçi alınarak ve işletmeler modernize edilerek kurum kar eder pozisyona getirilebilir. Ancak yıllardır kurumu, devletin sırtında bir kamburmuş gibi göstermeye çalışıyorlar.  Oysa ki bir ülkenin sanayisinin gelişiminde madenciliğin önemi yadsınamaz.  Cumhuriyet Türkiye'sinin gelişiminde de Zonguldak'ın katkısı çok fazladır. Norm kadro açığı ile, 50 binlerden 6 bin 800 lere düşen işçi sayısı ile kurumun kar etmesini beklemek doğru olmaz. Öncelikli yapılması gereken iş modernizasyon ve norm kadro açığının giderilmesidir. TTK'ya 6500 işçi alınacak sözünü buradan veriyoruz. 

2) Yatırım almayan bir kent göç vermeye mahkumdur. Nitekim sizlerin binbir emekle büyüttüğünüz, yetiştirdiğiniz, okuttuğunuz evlatlarınız ekmek parasını kazanabilmek adına göç etmek zorunda kalıyorlar. Babalar - analar evlatlarına, torunlarına hasret tatil günlerini iple çekiyor. Evlatlar baba ocağından ayrı, hayatın çok da kolay olmadığı illerimizde, hatta yurtdışında hayat mücadelesi veriyor.  Zonguldak'ı kalkınmada öncelikli iller statüsüne alarak öncelikle göçü durdurmak ve göç alan bir il olmasını sağlamak yine CHP iktidarına nasip olacaktır.

3) Dağı traşlaya traşlaya bir türlü faaliyete sokamadığımız havaalanımız iç hat seferlerine açılamıyor. Şehir dışından misafirlerimiz gelecekleri zaman bizlere sordukları ilk şey uçakla gelip gelemeyecekleri oluyor. Cevap verirken utanıyoruz. Havaalanımız var ama seferlerimiz yok diyemiyoruz.  Zonguldak havaalanını iç hat seferlerine açacağız. 

4) Ereğli tersaneleremiz terkedilmiş bir kasabaya döndü.  Daha çok yatırım almamız gerekirken elimizdeki değerler bir bir kapanıyor.  Elimizdeki değerlere yenilerini eklemek, kapanan fabrikalarımızı tekrar açmak yine CHP iktidarına nasip olacaktır. 

5) Yeşili, denizi ve tarihi ile cennet bir il olan Zonguldak'ımız malesef ki bu değerlerini de kullanamıyor. Öncelikli olarak turizm master planı hazırlanarak cennet Zonguldak'ımızın turizm potansiyeli değerlendirilecektir.

6) 'Aşkımız Zonguldak - Ereğli yolu gibi olsun, hiç bitmesin' gibi espirilerle ‘Unutulmaz aşklara’ konu olan Zonguldak-Ereğli, Zonguldak-Devrek, Ereğli - Devrek yolları bir an önce bitirilerek yol müteahhitlerinin zenginleştirilmesinin önüne geçilecektir.  CHP iktidarı asla ! asli görevleri olan yol- tünel yapmakla övünmeyecektir. 

7) Emekçi kenti olmasıyla övündüğümüz şehrimiz 150 bin emeklisi ile emekli kenti oldu. Peki emeklilerimiz geçinebiliyor mu?  Emeklilerimiz bayramlarda torunlarıma nasıl harçlık vereceğim diye düşünmeyecek. Emeklilerimiz Ramazan ve Kurban Bayramında asgari ücret tutarında ikramiye alacak ve en düşük emekli maaşı 1500 tl ye çekilecek. İntibak yasası derhal hayata geçirilecek. 

8) CHP iktidarında Türkiye bilime, eğitime, üretime, tarıma yönelecek. İthalat ve ihracat arasındaki uçurum fark üretim ile azaltılacak ve milli gelir arttırılacak.

9) Atanamayan öğretmenlerimiz artık intihar etmeyecek. Eğitimci -Fizik Öğretmeni Muharrem İnce Cumhurbaşkanı oluyor. 

10) Atatürk zamanında Türkiye'ye beyin göçü oluyordu. Şimdi ise Türkiye'nin yetişmiş beyinleri göç ediyor. Bilime ve teknolojiye yönelerek evlatlarımızın vatan hasreti çekmesinin önüne geçeceğiz. Sizler de çocuklarınıza hasret kalmayacaksınız. 

11) Esnaflarımızın kira stopajı derdi son bulacak.

12) Çiftçimizin tarımsal kredi borç faizleri silinecek. 

13) Sosyal devlet anlayışının gıda ve kömür yardımı olmadığı, sosyal devlet anlayışının vatandaşını yardım kuyruklarında beklemeye muhtaç bırakmayan yönetim şekli olduğunu Sayın Muharrem İnce'nin Cumhurbaşkanlığında ve CHP'nin iktidarında hep birlikte göreceğiz.

14 ) Kadınlarımızın taciz edilmediği, tecavüze uğramadığı, eve kapatılmadığı, işyerinde mobing uygulanmadığı, çocuk gelinlere müsade edilmeyen, tecavüzcülere indirim uygulanmayan, cezalarının ağırlaştırıldığı, hamile kadınlarımızın sokakta rahatça gezebildiği, şort giyen kadınlarımızın tekmelenmediği, çocuklarımızın eğitim kurumlarında gerçekten eğitim aldığı ve pedofililerin kurbanı olan çocuklarımız için 'bir kereden bir şey olmaz' denmediği bir Türkiye inşa edeceğiz. 

Cumhuriyetimizi korumak ve milletimizi refah düzeyi yüksek bir ülkede yaşatmak adına hep birlikte omuz omuza verdik. Genç, dinamik, birikimli bir aday listesi ile karşınızdayız. Tüm adaylarımız ve listeler de yer alamayan aday adaylarımızın tamamı bilgili, donanımlı, kültürlü insanlardır. Partimin bana vermiş olduğu çok onurlu bu görevi layığıyla yerine getirebilmek için tüm gayretimi göstereceğimden şüpheniz olmasın. Ülkemizin geleceği için hep birlikte, el ele, tüm örgütlerimizle, CHP'ye gönül vermiş tüm yoldaşlarımızla mücadelemizi sürdüreceğiz. Millet için geliyoruz. Zonguldak’a elinden alınanları geri kazandırmak için geliyoruz. Cumhuriyetimiz için,  geleceğimiz için,  Zonguldak için  24 Haziran'da TAMAM diyoruz.'

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner3