İtibar Cellatlığı yapılıyor

Ak Parti Karadeniz Ereğli Önceki Dönem İlçe Başkanı ve Demokrat Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mehmet Fatih Çakır, “Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç Hanımefendi, kentimizin evladı, yetiştirdiği önemli bir değer ve bölgemiz için bir hizmet elçisidir” dedi.

Çakır, yaptığı yazılı açıklamada, “Ereğli’de yayın yapan yerel bir internet sitesinde kullanılan görseller ve kurgulanan yazı, gazetecilik etiğiyle bağdaşmadığı gibi kullanılan fotoğraflar üzerinde yapılan oynama ve art niyet ürünü düşünceler en hafif deyimiyle itibar cellâtlığıdır” ifadesini kullandı.

“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ülke sorunları ve uluslar arası politikada büyük bir sorumluluk ve ülke sevgisiyle milletine hizmet ederken onun yüküne yardımcı olmak gibi onurlu ve zor bir görevi sürdüren Oruç’un, kasaba politikacılığı ve bağımsız gazetecilikten uzak bir zihniyetin hedefi haline getirilme çabası, Ereğli’ye, Zonguldak’a ve ülkeye hizmet sevdasıyla bağlı her partilinin ve vatandaşımızın gönlünde mahkum edilmiştir” diyen Çakır açıklamasında şunları vurguladı.

Ereğli, Zonguldak ve bölgemiz birçok alanda olduğu gibi siyaset ve kamu hizmeti alanında birçok değer yaratmış bir kent ve bölgedir. Ancak bu gerçeğin diğer bir tarafı maalesef, zaman zaman içinden çıkardığı bu değerlere yeterince sahip çıkamadığıdır.

Geride bıraktığımız hafta içerisinde yerel bir haber sitesinde Cumhurbaşkanımızın Baş Danışması Sayın Saadet Oruç Hanımefendiye yönelik olarak kaleme alınan yazı ve görseller de maalesef bu zihniyetin bir “gazeteci” şahsında birileri tarafından yeniden hortlatılmasından başka bir şey değildir.

Saadet Oruç Hanımefendi Ereğimiz de doğup büyümüş, başarılı bir meslek kariyerinin ardından, hem imrenilecek hem de büyük bir enerji ve hizmet aşkı gerektiren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın baş danışmanlığı görevini omuzlamıştır. Mesaisini Cumhurbaşkanımız gibi bir dünya lideri ve dava adamının mesaisine katmak gibi onurlu bir görev sürdüren Saadet oruç Hanımefendi, doğduğu, kendini yetiştiren toprakları da hiçbir zaman unutmamış, göz ardı etmemiştir. İlçe ve il düzeyinde sürdürülen birçok projenin hayata geçirilmesi için zamanı ve enerjisini katarak Ereğlili-Zonguldaklı olmanın nüfus kütüğüyle değil, hizmet ederek kazanılacak bir sıfat olduğunu göstermiştir.

İlçe Başkanlığı görevim süresince, özellikle Ereğli’ye üniversite kampüsü kazandırma mücadelemizde somutlaşan emeğinin, yine ağır sorumluluklarına rağmen 2019 yerel seçimlerinde Ereğli’de partimiz için gösterdiği takdire şayan çabanın tanığı olmanın ötesinde bir kez daha teşekkürlerimi bildirmek istiyorum.

Cumhurbaşkanımızın Başdanışmanı Saadet Oruç Hanımefendi, kentimizin evladı, yetiştirdiği önemli bir değer ve bölgemiz için bir hizmet elçisidir.

Ereğli’de yayın yapan yerel bir internet sitesinde kullanılan görseller ve kurgulanan yazı, gazetecilik etiğiyle bağdaşmadığı gibi kullanılan fotoğraflar üzerinde yapılan oynama ve art niyet ürünü düşünceler en hafif deyimiyle itibar cellâtlığıdır.

Kendisi buna karşı alınması gereken en doğru tavrı almış ve hukuken de gereğini yapacağını beyan etmiştir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ülke sorunları ve uluslar arası politikada büyük bir sorumluluk ve ülke sevgisiyle milletine hizmet ederken onun yüküne yardımcı olmak gibi onurlu ve zor bir görevi sürdüren Oruç’un, kasaba politikacılığı ve bağımsız gazetecilikten uzak bir zihniyetin hedefi haline getirilme çabası, Ereğli’ye, Zonguldak’a ve ülkeye hizmet sevdasıyla bağlı her partilinin ve vatandaşımızın gönlünde mahkum edilmiştir

Şahsım olarak da hem bir Ak Parti sevdalısı, hem ilçe başkanı sıfatıyla bu davaya ve kente hizmet şansı yakalamış birisi olarak, hem de hemşehrisi olarak Sayın Oruç’un bu haklı tavrının sonuna kadar yanındayım. Hiçbir güç, makam ve mevkileri ülkesine, milletine ve bölgesine hizmetin basit bir aracı olarak gören hizmet sevdalılarına engel olamayacaktır.”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.