UYSAL'dan kalabalık açılış

Ereğli Belediye Başkanı ve BBP Belediye Başkan adayı Hüseyin Uysal, seçim bürosunun açılışında halka seslendi.

‘Bizim davamız Memleket davası’ diyen Uysal; “Sorunlarla uğraşırken, sorunlardan kaçmadık, çözmek için uğraştık. Makyaj yaparak halkımızı kandırmadık. Köklü çözümlerle uğraştık. Göreve geldiğimde ilçede kavga vardı, sloganlar vardı. Kavgaları bitirdik, ilçemize huzur geldi. Ben, 'Ona hiçbir şey yaptırmayacağız' diyenlere rağmen çok şey yaptım. 5 yıl yatarak, ayakta uyuyarak ve satarak vakit geçirmedim” dedi. Büyük Birlik Partisi Belediye Başkanı Adayı ve Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Devrek Yol Ayrımındaki seçim irtibat bürosunun açılışı miting havasında gerçekleştirildi. Açılışa BBP Genel Sekreteri ve Genel Başkan Yardımcısı Üzeyir Tunç, BBP Genel Başkan Başdanışmanı Tolga Aral, BBP İl Başkanı Ahmet Çolak, BBP Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Turabi Çelik, parti yöneticileri, partinin belediye meclisi ve il genel meclisi üyesi adayları ve çok sayıda Uysal gönüllüleri katıldı. Açılış öncesinde saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okunmasının ardından BBP Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Turabi Çelik ve İl Başkanı Ahmet Çolak birer selamlama konuşması gerçekleştirdi.

TUNÇ: “ÖLÇÜYÜ KORUYUN!” Büyük Birlik Partisi Genel Sekreteri ve Genel Başkan Yardımcısı Üzeyir Tunç, açılışta yaptığı konuşmada “Hepimiz 31 Mart’ta yeni bir seçim, yerel bir seçim ve şehrül eminlerin seçileceği bir seçimi yaşayacağız. Tabii ki herkesin kalbinde bir parti vardır, bir isim vardır, bir şahıs vardır. Sandığın başına gittiğinde hür iradesiyle oyunu ona kullanacaktır. Ama sakın ola ki birbirinizi kırmayın, birbirinizi üzmeyin. Dostlar, arkadaşlar, kardeşler, bu seçimler biter, siz size kalırsınız, bu ölçüyü iyi koruyun. Ereğli’de sizin yakından tanıdığınız ve sevdiğiniz Dr.Hüseyin Uysal ile 5 yıl daha hizmete devam edeceğinize inanıyorum” dedi.

UYSAL: “MAZERET ÜRETMEDİK” Katılımcıların alkışları eşliğinde, gençlerin ‘Dik dur eğilme, Ereğli seninle’ sloganları altında kürsüye çıkan Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, bir saati aşan konuşmasında yaptığı hizmetleri anlattı ve yapılan eleştirilere cevap verdi. Bir çok olumsuzluklara rağmen güzel işler yaptıklarını söyleyen Başkan Uysal; “Sizlerin de bildiği gibi, göreve geldiğimizden itibaren altı seçim geçirdim. On beş Temmuz 2016’da hain FETÖ girişimini canlı olarak yaşamış kardeşiniz olarak, bütün bunlara rağmen Karadeniz Ereğli’de güzel, kalıcı, faydalı hizmetler yaptık. Özellikle bu hizmetlerin önemini önümüzdeki yıllarda daha da anlaşılacaktır. Göreve geldiğimizde büyük bir sel felaketi yaşadık. Arkasından belki Ereğli’de en büyük kar yağışına maruz kaldık. En büyük sıcaklığı yaşadık. Madencilerimizin kazasını Soma’da duyduk işittik. Yüreğimiz dağlandı. Çünkü biz madenci şehriyiz dedik. Şehitlerimiz geldi. Bütün bunlara rağmen hizmetlerimizi aksatmadık ve bütün bu olayların yanında hizmetlerden ayrılmadık, mazeret üretmedik. Kolları sıvadık, yolumuza devam ettik” dedi.  

"MAKYAJ YAPARAK HALKIMIZI KANDIRMADIK" Mahallelerde yapılan alt ve üst yapı çalışmalarını aktaran Başkan Uysal, mazeret üretmeksizin halka hizmet noktasında ellerinden gelen çabayı ortaya koyduklarını vurguladı. "Birileri hizmetleri görmedi" diyen Uysal, "Bu sorunlar ilçemiz sorunları dedik. Sorunlarla uğraşırken, sorunlardan kaçmadık, çözmek için uğraştık. Makyaj yaparak halkımızı kandırmadık” diye konuştu.   

"EREĞLİ’YE HUZUR GELDİ" Başkan Uysal, köklü çözümlerle uğraştığını belirterek; “Göreve geldiğimde ilçede kavga vardı, sloganlar vardı. Kavgaları bitirdik, ilçemize huzur geldi. 5 Yıldır kavga etmedim. Çınarın, çeliğin, çileğin şehri Kdz.Ereğli dedik. Biz köklerimize, medeniyetimize, değerlerimize ve Erdemir'imize sahip çıktık. Öyle, 'ben Erdemir'i, sendikayı seviyorum' demekle olmuyor.  Bana, 'hiçbir şey yapmadı, hala da bir şey yapmadı' diyorlar mı? Ben, 'Ona hiçbir şey yaptırmayacağız' diyenlere rağmen çok şey yaptım. 5 yıl yatarak, ayakta uyuyarak ve satarak vakit geçirmedim. Belediyenin mülklerinden bir tane sattığımı, yattığımı duydunuz mu? Bizler hizmet yaptık” dedi.  

“ÖĞRENCİYİ PARA OLARAK GÖRMELERİ MİDEMİ BULANDIRIYOR!” Ereğli halkına ve gençlere festival vaat edildiğini ve öğrenci sayısını gelir olarak düşündüklerini belirten Başkan Uysal; “Gelir düşünüyorlar, gelirlerini düşünüyorlar, sömürmeyi düşünüyorlar. Üniversitede öğrenci sayısı çarpı binbeşyüz diyorlar. Öğrenci sayısını gelir olarak düşünüyorlar. İnanın midem bulanıyor. Buradan açıkça söylüyorum. Heryerde öğrenci ve üniversiteyi tartışıyorum. Ama öğrenci sayısı çarpı binbeşyüz derken, bu geliri düşünmek, bu vatandaşım asgari ücretle çalışırken çocuklarına binbeşyüz lira gönderecek. Buna bari demeyin. Böyle hesap mı olur. Üniversite aydınlığa açılan kapı demektir. Öğrenciler geleceğimiz deyin canımı yiyin. Ama öğrenci sayısı çarpı binbeşyüz demek nereye gidiyor. Hesap uzmanı olduğunuzu biliyorum, fakat bu para yönetmek değil. Böyle bir şeyi kabul etmiyorum” dedi.

“YATLARDA DEĞİL, EKMEK TEKNESİNDE FOTOĞRAF VERİYORUM!” Kent meydanına iki katlı otopark, bin sekiz yüz metre taban alanlı cami yapacağını yineleyen Başkan Uysal; “Kent meydanı olacak ve söz veriyorum cami olacak. Orada cami niçin? Oraya belediye binası, AVM yapmayı düşünüyorlar, akıllılar ya. Belki de bedava yaptıracaklar nasılsa AVM yapacaklar paralarını verir. O bölgeyi rant alanı olarak kullanıldığı zaman ben esnafımı düşünüyorum.  Erdemir esnafını, çarşı esnafını düşünüyorum. Bu esnafımı koruyacak orası. Orası Ereğli’nin nefes alacak en önemli koridoru. Beni eleştiriyorlar. Asfalt makinelerinin önünde fotoğraf çektirmeyeceğiz diyorlar. Ben çektiriyorum, çektireceğim. O asfalt döküldüğünde ikiyüzelli derece. O arkadaşlarıma her konuda özel ayrıcalık tanıyorum ve onlarla geçen sene altmış bin ton asfalt döktük, yanlarına her gün gittim, gitmeye devam edeceğim. Onlar, birisi burada yattan, biri bodrum’daki tekneden fotoğraf veriyor, bu kardeşiniz ekmek teknesinin yanında fotoğraf veriyor, ekmek teknesinin. Onlar teknelerde versinler fotoğraf“ dedi.

“HUZURLU VE AKILLI ŞEHİR VAAT EDİYORUM” Yeni dönemde güzel hizmetler gerçekleştirmeye devam edeceklerini söyleyen Başkan Uysal; “Mevlana’nın dediği gibi “Bugün yeni şeyler söylemek lazım”. Bugün yeni şeyler söyleyeceğiz, projelerimiz hazır. BBP ile büyük projelere imza atacağız. Bizler ne diyoruz. Özümüz millet, sözümüz hizmet. Biz hizmet sözü veriyoruz hizmet. Önce insan diyeceğiz. Huzurlu bir şehir vaat ediyorum. Akıllı şehir vaat ediyorum. Ereğli’mize, şehrimize ve şehrin kaynaklarına sahip çıkacağız. Bir nisanda göreve gelirsem, kaldığımız yerden kolları sıvayıp çalışmayı vaat ediyorum. Onlar ne diyor? Bir Nisan’dan sonra hemen festival komitesi kuracağız diyorlar. Festival komitesi kurmayacağım, Bu milleti sömürttürmeyeceğim, bu esnafın gelirinden para toplattırmayacağım. Bilim festivali, Osmanlı çileği festivali olacak ama belediye bütçesiyle olacak. Beş yıldır her akşam yemek verdik, festival yaptık vatandaştan para istedik mi. O yüzden komite kurmayacağım” dedi.

“FARKIMIZ BURADA!” Uysal, kendilerini farklı kılan nedenler olduğunu belirterek, konuşmasını şu şekilde tamamladı; “İşte bizim farkımız burada, sizin içinizden biri olmamız. Sizin gibi düşünmemiz. Sizin hayır duanızı almaktan başka hiçbir gayemiz yok. Bir tek hayır duası istiyoruz. Bizim mücadelemiz şöhret mücadelesi değil. Bizim mücadelemiz koltuk, makam mücadelesi değil. Bizim mücadelemiz memleket meselesi. Bizim davamız haklı. Davamız, bayrağımız, ezanımız bizim davamız. Sizler bizi tanıyorsunuz. Bizim dilimiz aynı, benim dilim sizin diliniz. Bizim üslubumuz sizin üslubunuz. Benim duruşum sizin duruşunuz. Benim duruşum belli. Belki beni bu yüzden sevmediler. Büyük Ereğli’nin hayallerini kuruyoruz, bugün onun tohumlarını atıyoruz. Bizler sevgi tohumu atmaya geliyoruz. Aramızda roman kardeşlerimiz de var, alevi kardeşlerimiz de var. Bizim fotoğrafımızda halk var halk. Rahmetli Neşet Ertaş, ‘Kalpten kalbe bir yol var görülmez, gönülden gönüle gider yol gizli gizli’ diyor. İşte bunu anlamıyorlar. Sizinle bizim aramızdaki yol bu. Bu yolu bulamayacaklar. Bu yol Ereğli’nin yolu. Bugün Ereğli’nin hikayesini yazacağız, tarihini yazacağız. Sizlerin de o gün orada biz vardık, Ereğli’nin kaderi o gün değişti diyeceksiniz. ”

Konuşmaların ardından seçim bürosunun açılışı gerçekleştirildi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.