Seçime gidiyor, iddialara yanıt verdi

Avrupa Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Karakulak’tan basın açıklaması Merkezi Almanya’nın Gelsenkirchen şehrinde faaliyette bulunan Avrupa Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Mehmet Karakulak 26/03/2017 Pazar günü yapılacak olan 11. Dönem tarihinde yapılacak olan seçim hakkında basın açıklamasında bulundu. Karakulak yaptığı basın açıklamsında,” Saygıdeğer Üyelerimiz ve Dostlarımız,

Hepimizin de malumudur ki bu hafta sonu 26.03.2017 Pazar Günü

Derneğimiz 11. Dönem Yönetimini ve Başkanını seçmek için Genel Kurul yapacaktır.Derneğin Yönetimine mevcut Başkan ve Yönetimi tekrar talip olduğu gibi ikinci Aday olarak Sayın Kenan Albayoğlu talip olmuş ve bu konuda öncelikle kendisini Zonguldak’lıların Avrupada’ki kapısına katkı sunma düşüncesiyle vermiş olduğu kararına Dernek Başkanı başta olmak üzere Yönetim Kurulu üyeleri ve camiamızın kendisini ve ekibini tebrik ederek adaylık açıklamaları ve kurumumuza sahip çıkılması açısından da olumlu bulduğumuzu belirttik.Aday başvuruları iki aday tarafından 08.01.2017 M.Karakulak,

18.02.2017 tarihlerinde K.Albayoğlu tarafindan Sosyal Medyada paylaşılmıştır.

Ayrıca her iki aday 19.02.2017 Pazar günü Derneğimizde üyelerimize de adaylıklarını tekrardan açıklamışlar Dernek için yaptıklarını ve daha ne gibi projelerle derneği ileri götüreceklerini anlatmışlardır.Sayın Üyelerimiz bu açıklamaları ve yukarıdaki adaylık konusunu Başkan Adayı olduğunu açıklayan ve 02.03 2017 tarihinde Yazılı olarak Derneğe başkan Adayı olan Sayın Kenan Albayoğlu’nun yazılı ve sözlü açıklamaları ve avukat aracılığıyla Genel Kurulu iptal ettirme çabaları sonucunda kaleme almak zorunda kaldık.

Dernek Yönetimi olarak son günlerde çıkan haberlerin gerçekleri asla yansıtmadığını eksik ve yanlış anlamalara yol açan bilgilerden ibaret olduğunu ve Sizlere gerçekleri Açıklamayı bir görev bildik.Sayın Üyelerimiz;

Bu dernekte 4 yılını doldurmuş her Üyemiz Dernek Başkanlığına aday,

2 yılını doldurmuş her Üyemiz de Dernek Yönetiminde görev alma hakkına sahiptir.

Hiç kimse neden aday oldun.?.

Karşıma Nasıl aday olarak çıkarsın.?.

Sen adaylıktan çekil ben seçime tek aday olarak gireceğim gibi tutumumuz asla olamaz olmamalı da.!.Bu derneğe Kenan Albayoğlu’nun katkısı illada olmuştur.

Bu vesile İle kendisini Yönetim Kurulu Üyesi olarak veya bir Yönetim Kurulu Başkanı olarak herzaman görmek isteriz.

Lakin bu Derneğin başına Seçim ile gelinir, Seçim ile gidilir.

Bu Kurum kimsenin tapulu eşyası değildir.Böyle bir yaklaşım tarafımızdan asla yapılmamıştır.

Prosedürleri tamamlayan her Üye Dernek Yönetimine aday olabilir.

Genel Kurul yapılır ve o gün Seçime gelen Siz Üyelerimizin oylarıyla seçimi kazanan Başkan olur.Sizlere adaylık esnasında ve sonrasında gelişen olayları ve Dernek Yönetimi olarak verdiğimiz cevapları üç bölüm halinde yazdık gereğini takdirinize bırakıyoruz.

  • İddia ve GerçeklerSayın Albayoğlu şahsına baskı yapıldığını ve Adaylığının engellendiğini mevcut yönetim tarafından tehditkar tutum ve davranış gösterildiğini hakkında imalı yazılar yazıldığını 20.03.2017 tarihinde kendine ait Facebook sayfasındaki açıklamasında yazmıştır.!.Sayın Üyelerimiz,Mevcut Dernek Başkan’ımız Sayın Mehmet Karakulak’ı tanıyanlar asla ve kesinlikle bir insanı bırakın tehdit etmeyi adaylığına dahi mani olacak davranışlar da bulunmayacağını gayet iyi bilirler.

Sayın Başkanımız ve Yönetim Kurulu hiçbir mekanda yada medya da aday Kenan Albayoğlu hakkında ileri geri yazılmış bir cümlelik beyanı yada yazısı olmamıştır.

Aksine bu iddialar karşı taraftan 2 defa bizzat Sayın Albayoğlu ve ekibim dediği şahıslar tarafından dernekte yapılmıştır.

İlk tehditkar yaklaşım 19.02.2017 tarihinde Dernekte Üyelerinde bulunduğu ortamda Sayın Albayoğlu mevcut Başkan Sayın Mehmet Karakulak’ın adaylıktan çekilmesini kendisini başarılı bulmadığını söylemiştir.

İkinci ve son sözlü tehdit

17.03.2017 tarihinde yine dernekte Sayın Albayoğlu’nun gönderdiği ekibim dediği şahıslar tarafından bizzat Yönetim Kurulu üyelerinin gözü önünde adaylıktan çekilmesinin kendisini açısında doğru bir davranış olacağını Başkan’ımıza söylemişlerdir.

Sözlü yapılan Adaylıktan çekilin tehditinin akabinde de Derneğimize aşağıda da açıklayacağımız Genel Kurulu İptal Ettirme tehditli mektupları bize ulaşmış bulunmaktadır.

Kimin kimi tehdit ettiğini kimin kimin adaylığını engellemeye çalıştığını siz kamuoyunun takdirine bırakıyoruz…  • İddia ve Gerçekler
Sayın Albayoğlu mektup yazarak Derneğimizden Siz Üyelerimizin üyelik kayıtlarını istemiştir.

Dernek Yönetimi olarak tüzüğümüzdeki madde gereği Üyelerimizin şahsi bilgilerini kendisine veremeyeceğimizi fakat Üyelerimizin İsimlerini ve Derneğimize üye oldukları tarihin yazılı olduğu bir listeyi gelip alabileceğini yada Derneğimizde kontrol edebileceğini 11.03.2017 tarihli yazılı bir mektupla (Einschreiben mit Rücksendescheine) kendisine bildirdik.

Sayın Albayoğlu Üye isim listesini kendisine verilmediğini hatta cevap dahi yazılmadığını sosyal medyada yaptığı paylaşım İle iddia etmektedir.

(Elimizde Postahaneden mektubun Sayın Albayoğlu’na teslim edildiğinin belgesi vardır.)  • İddia ve Gerçekler
Sayın Albayoğlu bu mektup üzerine Derneğe gelip Üye listesini incelemek yerine Avukata giderek kendisine Genel Kurul daveti gönderilmediğini beyan etmiş Genel Kurulun 23.03.2017 Perşembe gününe kadar dernek yönetiminin Genel Kurul kararını iptal etmemizi aksi takdir de mahkeme kararıyla Genel Kurulu iptal ettireceği 16.03.2017 tarihli tehditli mektup göndermiştir.!.

Mektup 18.03.2017 Cumartesi elimize geçmiş olup 20.03.2017 Pazartesi günü Yönetim Kurulu olarak yaptığımız istişare sonucu aynı gün yazdığımız cevap mektubunu 21.03.2017 Salı günü saat 10:05 ‘te (Einschreiben mit Rücksendescheine) olarak postaya vermiş bulunmaktayız.Mektuba cevaben;Dernek Yönetimi olarak Sayın Albayoğlu’nun iddialarının gerçek dışı olduğunu 27-28 Şubat 2017 tarihlerinde tüm Üyelerimize (ca. 350 € ) bir meblağ karşılığı davetiye mektupları gönderdiğimizi bu konu da da elimizde Postahane den yazılı kanıt olduğunu belirttik.

Mektup haricinde Sosyal Medya üzerinden de Ocak ayında 26.03.2017 tarihinde Genel Kurul yapacağımızı ilan ettiğimizi Şubat ayında da adres belirterek tekrar Genel Kurul çağrısı yaptığımızı ilan ettik.

Aynı Tarihlerde de Sayın Albayoğlu 26.03.2017 tarihindeki Genel Kurul da aday olduğunu kendisine ait Facebook sayfasından 18.02.2017 tarihinde açıklamıştı.

Ve o günden bu yana doğal hakkı olarak çeşitli ziyaretler ve davetlerde Aday olduğunu ve destek istediğini açıklamıştır.Hal böyle iken bana Davet mektubu gelmedi diyerek Genel Kurulu iptal ettirme çabalarına girilmesini üzücü ve camiaya zarar verici bir tutum olarak bulduğumuzu belirterek 26.03.2017 tarihinde Genel kurulumuzun planlandığı şekilde kiraladığımız salonda yapılacağını beyan ederiz.Sayın Albayoğlu’nun derneğimize zarar gelecek hiç bir tutum ve davranışta bulunmayacak kadar olgun ve bölgesine düşkün Karaelmas Zonguldak sevdalısı olduğunu düşünüp umuyor, kendisinden ve ekibinden bu olgunlukta hareket etmesini bekliyoruz.Siz değerli Üyelerimizi böylesi önemli bir Genel kurul da derneğinizin yanında olmanızı ve Genel Kurulda salonu doldurarak Avrupalı Maden işçileri çocuklarının Derneğine nasıl sahip çıktıklarını göstermelerini bekliyoruz…Saygı ve SevgilerimizleYönetim Kurulu adınaMehmet Karakulak  
Anahtar Kelimeler:
Zonguldak
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.