Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, İŞKUR İl Müdürlüğü ile 62 kişilik İşbaşı Eğitim Protokolü imzalayan Dinarsu İplik Fabrikası’nı ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundu.

İŞKUR İl Müdürlüğü ile Alaplı ilçesinde iplik üretimi faaliyetinde bulunan Dinarsu İmalat ve Ticaret A.Ş (Dinarsu İplik Fabrikası) arasında 62 kişilik İşbaşı Eğitim Programı protokolü imzalandı.

Akrilik başta olmak üzere yün ve naylon hammaddeleri kullanılarak trikotaj ipliği üreten ve birçok ülkeye ihracatta bulunan firmada 39 kadın, 23 erkek katılımcı “İplik İşçileri ve Sarıcıları” mesleğinde program süresi boyunca görev yapacak, ardından işveren tarafından katılımcıların istihdamı sağlanacak.

Program başlangıç gününde Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz firmaya ziyarette bulunarak  üretim ve program süreciyle ilgili bilgi aldı.

Dinarsu İplik Fabrikası Genel Müdürü Bahadır Aksoy’un ev sahipliğinde program açılışına Alaplı Kaymakamı Vedat Yılmaz, İŞKUR İl Müdürü Okan Şentürk, İŞKUR Kdz. Ereğli Hizmet Merkezi Müdürü Ayfer Yazıcı katılım sağladı.

Katılımcılara hayırlı olsun temennisinde bulunan Vali Tutulmaz,  istihdama olan katkısından dolayı Kurumumuz adına firmaya teşekkür plaketi takdim etti.

İŞKUR tarafından mesleki deneyimi olmayan kişilere mesleki deneyim kazandırılarak istihdam edilebilirliklerini artırmak amacıyla düzenlenen, kursiyerlerin günlük ücret, genel sağlık sigortası ile iş kazası ve meslek hastalığı sigortası priminin kurs süresince İŞKUR tarafından karşılandığı İşbaşı Eğitim Programı ile gençlere ve dezavantajlı gruplara yönelik destek çalışmalarının devam edeceği öğrenildi.