CHP Ereğli Belediye Meclis Üyesi Emrah Karaarslan'ın eşi Safiye Karaarslan, Kılıçdaroğlu Gönüllüleri Batı Karedeniz Bölge Koordinatörlüğü’ne atandığını söyledi.

Karaarslan, “Kılıçdaroğlu Gönüllüleri, "Yola çıktık, bize katılın" sloganıyla Millet İttifakı’nın adayının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olması için çalışmalarına başlanmasının ardından Genel Merkezimizin teveccühü ile Kılıçdaroğlu Gönüllüleri Batı Karadeniz bölgesinin başkanlığı bana tevdi edildi” açıklamasında bulundu.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı yapmak amacıyla çalıştıklarını belirten Safiye Karaarslan, “Ben ve Kılıçdaroğlu Gönüllüleri olarak ekibimiz ile birlikte Kastamonu, Bartın, Karabük ve Zonguldak illeri ve ilçelerinde gerek teşkilatımız gerekse de halkımız ile görüşerek Ülkemizi aydınlık günlere taşımak ve Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu Cumhurbaşkanı yapmak için tüm gayretimizle çalışıyoruz. Türkiye’nin 81 ilinde 25 Haziran itibariyle projemize başladık. Gönüllülük esasına dayanan bir çalışma gerçekleştiriyoruz. 3 temel başlık adı altında çalışmalar sürdürüyoruz. Birincisi sandık güvenliği, ikincisi mahalle toplantıları ve organizasyonlar, üçüncüsü ise meslek masaları üzerinde faaliyetleri yürütüyoruz. Halkımız ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu buluşturmak üzere bir dizi proje, çalışma ve etkinlik organize ediyor ve seçim güvenliğine dair altyapı çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kadınlar ve gençler üzerinde çok ciddi çalışmalarımız var. Kadınlar konusunda mahalle toplantısı yapıyoruz. Mahalle evlerinde kadınlarla toplantılar yapıyoruz. Sürecin nasıl ilerleyeceğini konuşuyoruz. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu geçtiğimiz süre içerisinde ne kadar tanınır olduğunu görüyoruz. Toplumdaki yanlış bilgileri de gidermek adına ulak gibi önümüzdeki sürecin nasıl şeffaf şekilde ilerleyeceğini göstermeye çalışıyoruz. Bu durum oy oranlarımızı etkileyecek. Şu anda büyüyerek artıyoruz. Seçim zamanına kadar çok ciddi bir farka dönüşeceğine inanıyoruz" dedi.