28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için aday adaylığını açıklayan AK Parti önceki dönem Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, bugün AK Parti İl Başkanlığı’na giderek başvurusunu yaptı.

Adaylık evraklarını AK Parti İl Başkanı Muammer Avcı’ya teslim eden Çakır, “Bugün bir kez daha besmelemizi çekiyor, Fatiha' mızı okuyor, daha büyük hedefler için, daha çok çalışmak üzere yeni bir başlangıç yapıyoruz” dedi.

Çakır konuşmasında şu görüşlere yer verdi;

“Çok kıymetli Zonguldak'lı hemşehrilerim, Bilindiği üzere Cumhurbaşkanımız, Liderimiz, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından 14 Mayıs 2023 tarihinde Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinin yapılmasına onay verildi.

Bizler AK Partimizin kurulduğu tarihten itibaren bir çok kademesinde görev aldık. Son olarak sekiz yıl boyunca Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın, Teşkilat Başkanlığımızın, Milletvekillerimizin, İl Başkanımızın tensipleriyle Ereğli İlçemizde 8 yıl ilçe başkanlığı görevini ifa ettim. Bu süreçten itibaren 2 yıl AK Parti Zonguldak İl Başkan Yardımcılığı Yerel Yönetimler Başkanı olarak partimizde hizmet ettik ve Cumhurbaşkanımızın omzundan yük almaya çalıştık, çalışmaya da devam ediyoruz.

Bugün bir kez daha Zonguldak'ımıza hizmet etmek, Zonguldak'ımızı daha iyi yerlere taşımak için 28.dönem Milletvekilliği Adaylığı sebebiyle İl Başkanlığımıza müracaatlarımızı yapıp İl Başkanımız Sayın Muammer Avcı'ya evraklarımızı teslim ettik. Bugün bir kez daha besmelemizi çekiyor, Fatiha'mızı okuyor, daha büyük hedefler için, daha çok çalışmak üzere yeni bir başlangıç yapıyoruz. Bu vesile ile buradan Zonguldak'a, Alaplı' ya, Çaycuma'ya, Devrek'e, Ereğli'ye, Gökçebey'e, Kilimli'ye, Kozlu'ya selamlarımı ve muhabbetlerimi iletmek istiyorum. Rabbim çıkmış olduğumuz bu kutlu yolda yar ve yardımcımız olsun.”

Ayrıca bugün bizlerle birlikte Milletvekili Adaylığı için başvurusunu yapan Ak Parti Kurucu İlçe Başkanımız Muhammet Köse'ye ve İlçe Başkanımız Saffet Bozkurt'a da çıkmış oldukları yolda başarılar diliyorum..."