Feci kaza:  İşçi makinaya sıkışarak yaralandı Feci kaza: İşçi makinaya sıkışarak yaralandı

Zonguldak Çaycuma İlçesine bağlı Nebioğlu Belediye Başkanı Ertan Aydoğan’ın adeta devrim yaparak tarımın merkezi haline getirdiği belde de yeğeni Pınar Aydoğan bayrağı devraldı.

2019 Yılında beyin kanaması geçirerek felç olduktan sonra Belediye Başkanlığını bırakan Ertan Aydoğan’ın yıllardır sürdüğü Nebioğlu ve Çevre Köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin başına yeğeni Pınar Aydoğan geçti.

Madencilik ve tarımla geçimini sağlayan Nebioğlu ve çevre köylerine hitap eden  Nebioğlu ve Çevre Köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Pınar Aydoğan, 2022 yılında borçlanarak tarım aleti biçer döver aldı. Kooperatif Başkanı Aydoğan, öz kaynaklar ile aldığı tarım aletiyle bir taraftan borç öderken, diğer taraftan kiralama yaparak kooperatife kaynak sağlayarak mısır tablası makinesi aldı. 

Borçla aldığı makine ile mısır tablası makinesi de alan Başkan Pınar Aydoğan, aynı yöntemle süt depolama tesisi kurdu. Çiftçisine de makine ve ekipman desteği veren Nebioğlu Kooperatifi, geçtiğimiz hafta iki süt toplama aracı satın alarak bölgede örnek gösterilen Kooperatifler arasında yerini aldı.