İl ve İlçe Yönetim Kurulları ile sınırlandırılan 28. Dönem Milletvekili aday belirleme ‘görüş’ beyanları Ereğli CHP örgütünde tam bir krize dönüştü.
Milletvekili aday adayı olmak için İlçe Başkanlığı görevinden istifa eden Eylem Ertuğrul’un yerine atanan Hikmet Uzuner’in birkaç yönetici ile birlikte Genel Merkeze giderek, dar çerçevede oluşturulan ‘görüş’ beyanda sadece Eylem Ertuğrul’un adını yazılı olarak vermesi ortalığı karıştı.
17 Kişilik Ereğli İlçe Örgütü ayağa kalktı!
Ereğli CHP Yönetim Kurulu Üyelerinden habersiz Genel Merkeze giderek ‘Örgüt Eylem Ertuğrul’u istiyor” diyen İlçe Başkanı Hikmet Uzuner ve kendine yakın 3 Yönetim Kurulu Üyesi’nin bu tavrı 17 kişilik yönetim kurulu üyeleri arasında ciddi tartışmalara neden olurken, CHP Ereğli Milletvekili Aday adayları arasında da tepkilere neden oldu.
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi tarafından tüm İl Başkanlıklarına gönderilen yazıda, Merkez Yoklaması Yöntemi ile belirlenecek 28. Dönem Milletvekili aday adaylarına ilişkin; İl örgütlerinin, ana kademe ve yan kollara danışarak, bölge dengeleri de gözetilerek kanaat bildirilmesi istenmişti.