Halkın muhatap bulamadığı, hesap vermeyen, 'ben yaptım' oldu diyen bir anlayış var Halkın muhatap bulamadığı, hesap vermeyen, 'ben yaptım' oldu diyen bir anlayış var

Ankara da katledilen Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş cinayetinin de aydınlatılmasını isteyen CHP Zonguldak Milletvekili Dr. Eylem Ertuğrul, “Örneğin, Sinan Ateş cinayetinin çözülmemesi toplumu ve büyük infial uyandırmıştır, ekim ayında bu cinayetle ilgili Meclis araştırma komisyonu kurulması önerisi iktidar oylarıyla reddedilmiştir” dedi.
Sinan Ateş cinayeti toplumda infial yarattı! 

Sinan Ateş cinayetiyle ilgili Meclis Araştırma Komisyonu Kurulmasının AK Parti ve MHP oyları ile reddedildiğini hatırlatın Milletvekili Ertuğrul şu görüşlere yer verdi;
Yargıda, emniyette veya diğer bürokratlarla bağlantılı olan arzu etmediğimiz şartlar maalesef AK PARTİ iktidarında gelişti ve denetlenmeyen hesap sorulamayan bir yapı oluştu; bunların en büyük sebepleri yargı sistemi üzerindeki siyasal baskılar, teşkilatlar üzerindeki baskı, bürokrasiyle olan bu tüp suç örgütlerinin liderlerinin bağlantıları, kayıt dışı ekonomi ve kara paranın sisteme girmesi sonucunu yarattı. Şu anda da gündemi meşgul eden bir kara para operasyonu var, bahse konu kişilerin devletin üst düzey kişileriyle de yakından ilişkide olduğu söyleniyor. İktidarınız döneminde bu tür ilişkiler adeta palazlanacak yer buldu kendine ve ağ örmeye başladı, bunun önüne geçmemiz gerekiyor. Örneğin, Sinan Ateş cinayetinin çözülmemesi toplumu ve büyük infial uyandırmıştır, ekim ayında bu cinayetle ilgili Meclis araştırma komisyonu kurulması önerisi iktidar oylarıyla reddedilmiştir.
Sinan Ateş cinayetini kimler azmettirdi? 
 Sayın Bakanım, yaptığınız sunumda her maddede Sayın Cumhurbaşkanın liderliğinde olarak mutlaka belirtiyorsunuz, bu cinayette Sayın Cumhurbaşkanı liderlik yapmıyor mu? Bu cinayeti kimler azmettirmiştir? Neden bu olayı çözüp toplumu rahatlatmıyoruz, kamu vicdanını rahatlatmıyoruz?