Ereğli’de faaliyet gösteren Ensar, Müsiad, Önder, İHH, İnsan Vakfı, Seç-Der, Özgür-Der, Yedi Hilal, Tugva, Feda-Der dernek ve vakıflarından oluşan Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Ramazan ayı için yeni bir kampanya başlattı.

Deprem bölgesi Kahramanmaraş’ ta çadır kentlerde bulunan çocuklara yönelik Ramazan Bayramı için “Çocuk Gülerse Dünya Güler, Ramazanımız Bir Olsun” sloganıyla bayramlık kılık kıyafet, ayakkabı, çorap ve iç çamaşırından oluşan “bayramlık kampanyası” planlanıyor.

Yaklaşık 8 haftadır bölgede faaliyet gösteren Kdz. Ereğli Aşevinde günlük 2000 kişiye yemek dağıtılıyor. Sahur ve iftarda faaliyetlerine devam eden aşevi depremzedelerin içini ısıtmaya, dertlerine ortak olmaya devam ediyor 8 haftada bölgeye yaklaşık olarak 80’in üzerinde gönüllü giderek Aşevi çalışmalarına ve yardım dağıtımlarına destek oldu. Ramazana özel hazırlanan bir önceki yardım kampanyasında yaklaşık 800 ramazan kolisi, çocuklar için 700 tebessüm paketi ve bayanlara özel 500 hijyen paketi ile kahvaltı malzemeleri dahil olmak üzere bir çok kalemde bir tır dolusu ürün hazırlandı ve deprem bölgesinde ihtiyaç sahiplerine ilk elden ulaştırıldı.

Kampanya kapsamında en az 300 çocuğa bayramlık hediye edilerek bayram sevinçlerine ortak olmak ve çocukların yüzü güldürülmek isteniyor.

Kampanya kapsamında kesinlikle 2. El ürünler kabul edilmeyecektir.

Bayramlık Setin içindeki ürünler

  • Spor Ayakkabı
  • Alt kıyafet (Pantolon-Eşofman Altı)
  • Üst Kıyafet (Sweatshirt veya T-Shirt)
  • Çorap
  • İç çamaşırı (alt-üst)

Destek vermek isteyenler isterlerse kendileri bayramlık seti oluşturabileceği gibi isterlerse dilediği üründen imkânları ölçüsünde alarak kampanyaya destek olabilirler.

Ayrıca ramazan gıda kolileri, bayanlar için hijyen paketleri başta olmak üzere aşevi için gerekli olan her türlü malzeme hayırseverlerin desteği ile temin edilerek 15 Nisan 2023 tarihinde Bayrama özel bir tır ile deprem bölgesine gönderilecektir.

Yardım Toplama Merkezi Hatip Cami altı Arma İnşaat Binası girişindeki dükkan olup saat 16:00 ile 18:30 saatleri arasında açık bulunacaktır.

İletişim Bilgileri :

0538 549 40 86

0507 934 12 50