Gökçebey özel eğitim uygulama okulunda Zonguldak Engelliler Meclisi Otizmli Bireyler Devrek Temsilcisi Sibel Toplu tarafından Gökçebey Kaymakamı Emrah Arslan ve özel eğitim görevlilerine dünyayı otizmin gözünden gör sanal gerceklik sunumu yapıldı.
Gökçebey özel uygulama okulunu ziyaret eden Gökçebey kaymakamı Emrah Arslan’dan Özel çocukların eğitim ihtiyaçlarının karşılanmasını için destek istendi.


 
Zonguldak Engelli meclisi otizmli bireyler Devrek temsilcisi Sibel Toplu yaptığı sunumda 
“Sayın kaymakamım ben otizmli bir çocuğun annesiyim ve çocuğumun eğitim anlamında bazı ihtiyaçları var. Okul dışında ihtiyaçlar mesela sanatsal etkinliklere katılmak, spor yapmak, ritim duygusunu geliştirmek bunlar lüks gibi gözükebilir ama otizmli bir çocuğun rehabilite olması için bunlar lüks değil olmazsa olmaz. İnsanların otizmli bir çocuğun ihtiyaçlarını fark etmesi için onun gözünden dünyayı görmesi şart o yüzden bu projeyi hayata geçirdim. Sizinde otizmli bir çocuğun gözünden dünyaya bakmasını rica ediyorum buyrun... Vr gözlük verilir Gözlükten sonra "Toplum otizmli çocuklara çocuklarımız ise topluma adapte olamıyor. Doğru ellerden gelecek eğitim desteği çocuklarımızın topluma uyum sürecini kolaylaştıracaktır ben buna inanıyorum” dedi.