Zonguldak'ta kış tedbirleri toplantısı gerçekleştirildi Zonguldak'ta kış tedbirleri toplantısı gerçekleştirildi

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesinde (ZBEÜ) düzenlenen Genç Ofisler Kültür Buluşmalarında Filistinli öğrenciler kendi ülkelerini tanıttı.
Zonguldak Gençlik Merkezi ve Filistinli öğrenciler tarafından hazırlanan ve Farabi Genç Ofis’te düzenlenen etkinliğe, ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Zonguldak Gençlik ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu, Prof. Dr. Bekir Hakan Bakkal, Prof. Dr. Servet Karasu, Genel Sekreter Prof. Dr. Zehra Safi Öz ve öğrenciler katıldı. Etkinlikte Zonguldak Gençlik Merkezinden İpek Kayahan “Medeniyetimizin Keşfi Kudüs” başlıklı sunum gerçekleştirdi. Ardından Kudüs ile ilgili şiirler okundu. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi 2. sınıf öğrencisi Jumana Altamimi, Filistin'in tarihî ve kültürel zenginliklerini tanıtıcı sunumuyla devam eden etkinlikte öğrenciler tarafından ilahiler okundu.
Etkinlikte konuşan Rektör Özölçer, uluslararası öğrencilerin kendileri için çok kıymetli olduklarına değinerek, zor zamanlardan geçen Filistinli öğrencilere “yanınızdayız” mesajı verdi. Etkinliğin sonunda Filistin’e ait yöresel yemek ikramında bulunuldu.