Kdz.Ereğli Kaymakamlığı’ndan yapılan duyuruya göre hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma yasağı konusunda alınacak tedbirler ve açık kalacak benzin istasyonları açıklandı.

Vatandaşların tedbirli olması ve mağduriyet yaşamaması için kaymakamlıktan yayımlanan duyuruda:

“Ülkemizde olduğu gibi İlçemizde de insan hayatı açısından son derece tehlikeli olan yeni tip Koronavirüs (Covid -19) salgını nedeniyle ülkemizde ve tüm dünyada can kaybı ve vaka sayısı artmaya devam etmektedir. Covid -19 salgınında en temel risk unsuru virüsün bulaşıcılığının yüksek/ hızlı olması nedeniyle vatandaşlarımızın toplu olarak bulunduğu mekanlar / alanlardır.

Devletimiz tüm kurumları ile bu salgının yayılmasını ve vatandaşlarımızın hayatlarını tehdit etmesini engellemek için birçok kararlar almıştır.

Bu kararlara bağlı olarak ve 10 Nisan Cuma ve 13 Nisan’da İlçemizde yaşanan yoğunluğun tekerrür etmemesi ve halkımızın sokağa çıkma yasağının uygulanacağı 18 -19 Nisan tarihlerinde mağdur olmaması için aşağıdaki kararlar alınmıştır

1- 16 Nisan Perşembe günü sabahtan 20 Nisan Pazartesi akşamına kadar Devrim Bulvarı ile Pazaryeri kavşağı (Dere üstü) arasındaki yol sabah 09.00 ile 19.00 arasında trafiğe kapatılacaktır.

Parklama tahdidi olan caddelerde daraltma yapılıp tek araç geçişine izin verilecektir. Çarşı Merkezine giriş Bağlık Mahallesi Sakindere Sokak üzerinden ve Murtaza Mahallesi Suphi Konak Caddesi üzerinden yapılacaktır

2-   18 Nisan Cumartesi günü açılacak Petrol İstasyonları

–    Aydemirler  Petrol Ofisi

 –    Kepez Petrol Ofisi

 –    Gülüç Opet Anadolu Otel.

–    Total Çilek Petrol

19 Nisan Pazar Günü açılacak Petrol İstasyonları

–    Aydemirler  Petrol Ofisi

–    Kepez Petrol Ofisi

–    Gülüç Shell Özerler Petrol

–    Opet Belen Petrol

3- Cumartesi ve Pazar günleri tüm fırınlarımız açık olacak ve mahallere ekmek dağıtımı her fırının belirlenen caddelerde yapılacaktır. Burada yaşanacak aksaklıklarda Vefa Grubuna bildirim yapılabilir. Mahalle ve Fırın planlaması ayrıca bildirilecektir.

4- Vatandaşlarımız arasındaki Sosyal Mesafenin korunmasında cadde ve sokakların genişliği son derece önem arz etmektedir. Bu süreçte hatalı parklara cezai işlem uygulanacaktır. 20 Nisan 2020 tarihinden itibaren caddelerimizde daha geniş alanlar tesis edilmesi maksadı ile çarşı merkezinde gıda toptan dağıtım yapan araçların sabah saat 10.00 ile 18.00 saatleri arasında dağıtım yapmaları ikinci bir düzenlemeye kadar durdurulmuştur. (Fırınlar istisna tutulmuştur.)

Vatandaşlarımızın bu geçici sürede evlerinde kalmaları, meydan, cadde ve çarşı merkezlerini mecbur kalmadıkça kalabalıklaştırmamaları bu salgının İlçemizde daha kısa ve daha az sıkıntı ile geçmesini sağlayacaktır. Vatandaşlarımızdan ve esnafımızdan bu süreçte anlayış ve yardım bekler mutlu sağlıklı ve bereketli günler dileriz.

NOT  : Bakanlıklarımızdan ve Valilik Makamından gelen düzenlemeler ayrıca bildirilecektir” denildi.

Editör: TE Bilisim