Milliyetçi Hareket Partisi(MHP)İl Başkanı Mustafa Öztürk, Ereğli Belediye meclisinde darp edilen MHP meclis üyesi Sertan Kuzu’ya yapılan saldırıyı kınadı. 

 

'Ereğli halkının kaynaklarını Tarkan’a, Gülşene vermeseydin bugün arazi satışının peşine düşmezdin' diyen MHP Zonguldak İl Başkanı Mustafa Öztürk “Sertan KUZU’un ilkeli duruşu, Milliyetçi Hareket Partisinin ülkemizin menfaatleri doğrultusundaki kararlı duruşunun yerele yansımasıdır. Dedi.Bilindiği gibi 06 Eylül 2023 Tarihli Ereğli Belediye Meclis Toplantısının en önemli gündem maddelerinden biri olan, Ereğli için gelecek nesillere miras olarak bırakılması geren KIŞLA TIR PARKI MEVKİİ nin satışa çıkarılması MHP Meclis üyemiz SERTAN KUZU’nun red oyu ile engelllenmiştir. 

Bir ülkücü kardeşimizin duruşu Ereğlimize bir değeri kaybettirmedi, heba ettirmedi. 
Kaldı ki satılacak arazi iki KONSER parasına denk geliyor. Ereğli halkının kaynaklarını Tarkan’a, Gülşene vermeseydin bugün arazi satışının peşine düşmezdin.Ve bugün perşembe günü Belediye Meclisinin ikinci oturumunda MHP belediye meclis üyemize Halil Posbıyık beyin tahrikleriyle saldırıda bulunuyorlar. İki kişi tarafından ülküdaşımız darp ediliyor. Biz bu durumu sineye çekmiyoruz çekmeyeceğiz. SERTAN KUZU KARDEŞİMİZ yalnız değildir.  Adam gibi adam bir kardeşimizdir. Bu konunun sonuna kadar takipçisi olacağız”dedi.

Editör: TE Bilisim