Zonguldak Memleket Partisi İl Başkanı Mukadder Yalçın görevinden istifa ederek milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

Yalçın şu görüşlere yer verdi;

Sizlerin de bildiği gibi on yıllardır şehrimizin gelişiminde sorumluluk aldım. Emeğin başkentinde emekçi bir kadın olarak saf tuttum. Bunca yıldır şehrin nabzını tutarak edinmiş olduğum deneyimlerim ve bilgilerimle şehrimize ve ülkemize karşı kendimi sorumlu hissediyor ve faydalı olabilmek için Genel Başkanımız Sayın Muharrem İnce’nin önderliğinde ve öncülüğünde şehrimize ve ülkemize hizmet etmek istiyorum.

Ülkemizin içinde bulunduğu güçlüklerin hepimiz farkındayız. Eğitimden ekonomiye gerçekleşmesi gereken devrim niteliğindeki sürdürülebilir politikaları partimizle birlikte gerçekleştireceğiz. Ülkemizin olması gereken refah noktasına taşınması, her söylemi ve öngörüsüyle, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Muharrem İnce ile gerçekleşecektir.

Kurulduğu günden beridir, yüce Türk milletinin her kesiminin güvenini kazanmış olan Memleket Partisi’nin Zonguldak Kurucu İl Başkanlığı’ndan Mustafa Kemal Atatürk’ten aldığım güç, Genel Başkanımız Sayın Muharrem İnce’den aldığım destek ile Zonguldak Memleket Partisi İl Başkanlığı görevimden istifamı beyan ederken, milletvekili aday adaylığımı açıklıyorum.