Kozlu Belediyesinde temizlik işçisi olarak çalışan Sedat Ayten (26) mesai saati içerisinde aniden fenalaşarak yere yığıldı. Kalp krizi geçirdiği anlaşılan Sedat Ayten’e müdahale etmesi için olay yerine sağlık ekipleri çağrıldı. Sağlık ekiplerinin tüm müdahalelerine rağmen Sedat Ayten kurtarılamadı.

Sedat Ayten’in ölümünde kasıt ve ihmaller zinciri olduğu iddia ediliyor.

İddialara göre Kozlu’nun Akşeyh Köyü’nde yaşayan Sedat Ayten’in girdiği sağlık taramalarında ‘kalp sorunu’ ortaya çıktı.

Kalp Rahatsızlığı nedeniyle kendisine ‘ağır işlerde çalışamaz raporu verilen Sedat Ayten bu raporları Kozlu Belediyesi İnsan Kaynakları müdürü Erman Arslan Yılmaz’a vererek görev değişikliği talebinde bulundu.

Sedat Ayten’e ‘ağır işlerde çalışamaz’ raporu olduğu halde Kozlu Belediyesi tarafından Çöp Konteynırlarını temizleme işi verilen Sedat Ayten bugün iş başındayken kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

KARDEŞİNİ İTFAİYE AMİRLİĞİNE YERLEŞTİRMİŞ!

Diğer bir iddiaya göre de İnsan Kaynaklar Müdürü Erman Arslan Yılmaz bugün iş başındayken hayatını kaybeden Sedat Ayten’in görevinde bir değişiklik yapmazken kendi kardeşini Kozlu Belediyesi itfaiye Amirliğine yerleştirdi.

Belediye personeli ve çevresinde sevilen bir isim olan Sedat Ayten evli olup rahatsızlığı olan bir çocuk sahibi olduğu öğrenildi.

ÖLÜMÜNDEN BEKTAŞ ve YILMAZ SORUMLUDUR

İddialar karşısında başta Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş olmak üzere İnsan Kaynakları Müdürü Erman Arslan Yılmaz’ın nasıl bir açıklama yapacakları merak edilirken ismini vermek istemeyen bir belediye personeli; ‘Sedat Ayten’in ölümünden başta İnsan Kaynakları Müdürü ve sonra Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş sorumludur. Çünkü ‘ağır işlerde çalışamaz’ raporu olduğu halde belediyedeki en zor işte çalıştırdılar. Bu bir ecel ölümü değil, cinayettir’ dedi.

 Zonguldak Valiliği ve Kozlu Kaymakamlığının iddiaları araştırması bekleniyor.

Editör: TE Bilisim