Zonguldak’ta faaliyet sürdüren Rödevanslı sahaları kapatma noktasına getiren ve yaklaşık 3 bin işçinin işsizle karşı karşıya kaldığı sorunların çözüm çağrısı için Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapılan toplantıda Muhtarlar Derneği Başkanı Şerafettin Nas, kürsüye yumruğunu vurarak milletvekillerine seslendi.

Milletvekillerine çağrıda bulunan “Tüm muhtarlarımız ayakta, kömür kenti insanlarına sırtını dönemezsiniz” diyen Muhtarlar Derneği Başkanı Nas, kürsüye yumruğunu vurarak “Bu işi çözmeden kimse rahat edemez” dedi.

Karadeniz Bölgesi Muhtarlar Federasyonu Genel Başkanı ve Zonguldak Muhtarlar Derneği Başkanı Şerafettin Nas, Zonguldak’ın kömürle harmanlaştığı bölge olduğunu, rödevans işletmecilerinin sorunlarının giderilmesi gerektiğini, siyasi açıdan duyarsız kalınmamasını, sorunlara ‘bakacağız, edeceğiz’ denmemesini istediklerine dikkati çekerek, ‘’Bakacağız, edeceğizle olmaz. Bakacaksın... Bu işi çözmeden kimse rahat edemez’’ diyerek yumruğunu sert şekilde kürsüye vurması toplantıya katılanlar tarafından coşkuyla alkışlandı.

Kömür kentin insanlarına sırtınızı dönemezsiniz

Her toplumsal olayların içinde olmaları gerektiğine işaret eden Nas, ‘’Biz birbirimize bağlıyız, milletvekillerimizin bu sorunu gündeme getirmeleri lazım. Kömür kentin insanlarına sırtınızı dönemezsiniz. Bir olalım, birlikte olalım. İnsanlar bağırıyor, sıkıntı var. Mesajı alan almıştır. Tüm muhtarlarımız ayaktadır, ya bu işi çözün, ya bu işi çözün’’ şeklinde konuştu.