Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK Üyesi ve Zonguldak Milletvekili aday adayı Murat Kotra, İl Başkanı Mustafa Öztürk’le birlikte gazetecilerin sorularını yanıtladı.
“TAKDİR GENEL MERKEZİMİZİNDİR.
Milletvekili sıralamasında ise kararın genel merkezde olduğunu ifade eden MHP Zonguldak milletvekili Aday Adayı Murat Kotra, "2019'dan beri sahadayız bütün köylerini ilçelerini ziyaret ettik. Biz 2018 seçimlerinin hemen sonrası sahaya çıktık ve çalışmalarımıza devam ediyoruz. 14 Mayısta yapılacak seçimde Zonguldak'ımızda 13 adayımızla beraber milletvekili aday adaylığı başvurusu yaptık. Bundan sonrası genel başkanımızın takdiridir" dedi.
Milletvekili seçimlerine ayrı giriyoruz
Zonguldak'ta hemşirelerinden destek beklediklerini ifade eden MHP Zonguldak milletvekili Aday Adayı Murat Kotra, "MYK üyeliğim devam ediyor siyasi partilerde MYK üyeleri istifa etmez. Liste açıklana kadar 14 Mayısa kadar hepimiz buralarda çalışmalar yapacağız.  Amacımız Zonguldak’tan milletvekili çıkarmak. Zonguldaklı hemşerilerimizden destek bekliyoruz. Saygı ve sevgi çerçevesi içinde seçim sürecini yürüteceğiz" şeklinde konuştu.
Milletvekili sıralamasında ortak aday mı olacak sorusuna MHP Zonguldak milletvekili Aday Adayı Murat Kotra, Zonguldak'ta Cumhur ittifakı olarak milletvekili seçimlerine ayrı ayrı listelerle gireceklerini kaydetti.
1000 İşçi alımı bir başlangıcı olduğunu düşünüyorum
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bin işçi alımında değerlendiren MHP Zonguldak milletvekili Aday Adayı Murat Kotra, "Taş kömürü bizim için çok önemli. Ülkemiz asrın felaketini yaşadı. Ve orada madencilerimiz yapmış olduğu çalışmalar hayranlıkla izlendi. Domuz bağını tüm Türkiye’ye öğrettik. Bu 1000 işçi alımının bir başlangıç olduğunu düşünüyorum, zaten açıklamalar yapmıştım norm kadro açığı olduğuna dair. Bin işçi alımının yeterli olmadığını söyledik ama bu bir başlangıç." dedi.