Gelik Belediye Başkanı Burhan Sezgin, faaliyete geçirilmeyen yüzme havuzunda Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel’in kendisiyle inatlaştığını ve ihmalkarlık yaptığını açıkladı. 

Gelik Belediye Başkanı Burhan Sezgin, 2 yıldır Gelik Beldesinde faaliyete geçirilmeyen yüzme havuzu nedeniyle Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel’e ateş püskürdü.

Gelik Belediye Başkanı Burhan Sezgin, “Bu beyfendi görevini yapacağına bizle inatlaşıyor. İnatlaşsın orada oturduğu yerden maaşını alsın. Elbette birileri çıkar bunun hesabını sorar. Bende bunun peşini bırakmayacağım. Bu yapmış olduğu terbiyesizliği ondan söke söke alacağım. İsterse de gelip yapmasın. Kepçeyle de onu kaldırmasını bilirim. Bu mevzuyu cumhurbaşkanına kadar getirmesini bilirim”dedi.

Başkan Sezgin açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“İnsanlar işleri doğru yapacaklar. Biz bir makamı temsil ediyorsak o makamın hakkını vermek gerek. Zonguldak’ta bundan 5-10 tane yapıldı. Hepsinin durumuna bakacaksınız bir de bunun duruma bakacaksınız. 2 yıldır bu yüzme havuzu faaliyete geçmedi. Bu sene de geçmedi. Sezon başından beri. Sezon bitti. Hala daha yüzme havuzu faaliyete geçirilemedi. Hangisinde bunu yaptılar bilmiyorum ama tek örgü içine alıp kitledirler. Şimdi kış geldi o yüzme havuzu neden yapıldı ki? Kimin sorumluluğu altında bu. Spor İl Müdürlüğe gidiyorum Hakan bey sanki cumhurbaşkanı. Orada güvenlik burada güvenlik. Benim buraya geldiniz nerede güvenlik var. Bu kurumda önce kendimi değil toplumu düşüneceksiniz! Bu gençlik bundan faydalanmayacak mı? Ben bunu milletvekilime il başkanıma söyledim. Bu sitemimi ettim hala da aynı. Bu sitem değil bana göre imarlarlık. Bu kadar da olmaz. Bu toplumu deli mi sandınız. Orada bir tane görevli gelmiş, aklınca küçük beynince Gelik’i il yapacak mışız. Onda azıcık delikanlılık varsa bunu bana söylesin. O alay etmeyi ona sorarım. Ahlaksız herif ben bu memleketin temsilcisiyim. Gelik’in temsilcisiyim. Biz buradan sizden hayır beklemiyoruz. Sizden hibe de beklemiyoruz. Görevinizi yapın sadece. Burada Gençlik var insan var. Biz burayı güzelleştirmeye çatışan toplumuz. Buraya kötü niyetli bakan herkese aynı görüşte bakıyoruz. Bu beyfendi görevini yapacağına bizle inatlaşıyor. İnatlaşsın orada oturduğu yerden maaşını alsın. Elbette birileri çıkar bunun hesabını sorar. Bende bunun peşini bırakmayacağım. Bu yapmış olduğu terbiyesizliği ondan söke söke alacağım. İsterse de gelip yapmasın. Kepçeyle de onu kaldırmasını bilirim. Bu mevzuyu cumhurbaşkanına kadar getirmesini bilirim. Eğer haksızsam ondan sonra bana ne diyeceklerse desinler. Anlattım söyledim. Birde utanmadan protokol yaparak orayı bana vermeye çalışıyor. Hangisinde yaptın sen. O yapmış olduğun yüzme havuzlarının hangisini verdin. Bu çok büyük bir edepsizlik. Ben bunu yedireceğim ona. Biz ona öfke hırsla kinle bakmıyoruz. Bir sezon bitmiş yazıktır günahtır. Yaz bitmiş bu saatten sonra yapsan ne olacak”dedi.

Editör: TE Bilisim