Bakan Yardımcısı,  çöken yolu inceledi... Bakan Yardımcısı, çöken yolu inceledi...

İthal kömüre teşvik eden, yerli kömür üretimini ise baltalayan EPDK kararı ve Soma kazanın ardından verilmesi gereken Devlet hakkının ödenmemesi nedeniyle oldukça zor günler yaşayan Rödövanslı sahaların sorunları Ankara’ya taşındı.
AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı, Milletvekili Ahmet Çolakoğlu ve AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan, ZTSO Başkanı Metin Demir, Rödövanslı saha sahibi Akkurt Madencilik Sahibi Alaattin Kurnaz, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar’ı ziyaret ettiler.
Görüşmenin ardından AK Parti Zonguldak milletvekili Muammer Avcı yaptığı açıklamada, “Rödövans saha sahibi iş yerleriyle ilgili konuları görüşmek üzere; Milletvekilimiz, İl Başkanımız, İl Başkan yardımcımız ve ZTSO Başkanımız ile birlikte; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Alparslan Bayraktar'ın riyasetinde önemli bir toplantı gerçekleştirdik. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.
AK Parti Zonguldak İl Başkanı Mustafa Çağlayan ise, “Rödövanslı saha sahiplerimizin sorunları, problemleri ve çözüm yolları konusunda değerlendirme yaptık” dedi.