Kilimli-Çatalağzı tünellerinde çalışan işçilerin toplu olarak iş bıraktığı söylentileri üzerine AK Parti İl Başkanı Muammer Avcı, çalışmaları yerinde inceledi.

Avcı yaptığı açıklamada, “Zonguldak - Filyos tüneller ve bölünmüş yol çalışmalarının 2’nci etabı olan, Kilimli- Muslu arasındaki çalışmalar gece, gündüz vardiyalı şekilde durmadan devam ediyor.

Bugün sabahın erken saatlerinde bizzat gidip, tünellerin içerisine girerek yaptığım ziyarette, çok ciddi bir çalışma olduğunu gözlemledim. Personel sayısının önümüzdeki hafta salı günü itibari ile 135 kişiye çıkacağını ifade eden şantiye şefimizle, jumbo aletinin çalıştığı son noktaya kadar birlikte yürüyerek, çalışmalarla alakalı bilgi aldım.

Bugün itibari ile Kilimli-Muslu yönündeki deniz tarafı sol tüpte 177 metre, sağ tüpte ise 126 metre tünel açımı gerçekleştiğini görerek mutlu oldum. Çalışmalar daha önce programlandığı hız ve zamanlamada devam ediyor. Halkımıza yeni müjdeler ve güzellikler kazandırmak için proje imalat sürecini yakından takip ettiğimizi bildirir, Saygılarımı arz ederim.