Zonguldak’ta faaliyetini sürdüren Eren Enerji Elektrik Üretim A.Ş. Zonguldaklı firmalardan tekrar kömür alacaklarını söyledi.
EPDK kararı ile yerli kömür almaktan vazgeçen Eren Enerji, Zonguldak basının ısrarlı yayınları sonrası geri adım atarak, Rödevanslı sahalardan kömür alımına başlayacaklarını açıklarken, Of-Kar Madencilik sahibi İsmail Ofluoğlu yerel basına teşekkür etti.
Zonguldak halkının kenetlendiğinde herşeyi başarabileceğini ifade eden Ofluoğlu, “Zonguldak halkı kenetlediğinde neleri başarabileceğimizi hep birlikte gösterdik sanırım?
Bu adım Zonguldak için bir milat olmalı. Bu konuda bugüne kadar çaba sarf eden herkese minnettarız. En büyük teşekkürü ise yerel ve ulusal medyanın değerli temsilcileri hak ediyor. Kişisel menfaatlerini ayaklar altına alıp, Şehrin menfaatleri için sesimiz, gözümüz, kulağımız olan büyük şirketler ile yapmış oldukları aboneliklerin iptal edilmesi pahasına canı yürekten mücadele veren emekçi basın arkadaşlarımıza yürekten minnettarım. Rabbim ayağınıza taş değdirmesin. Bu adım bir şeyi daha gözler önüne sermiştir. Toplumun her katmanları birlikte hareket edebildiğinde Zonguldak’ın ve Zonguldak’lının önünde hiçbir güçün duramayacağını tarih bizlere bir kez daha göstermiştir. Emeği geçen herkese bir kez daha minnettarlığımı sunuyorum. Evet belki bugün için ilk olumlu adım atılmış olsa da tüm şirketlerimiz yüzünü tekrar Zonguldak’a dönene kadar bu mücadeleyi hep birlikte sürdürmeliyiz”