Zonguldak’ta kaçak kömürün ithal kömür ile paçal yapılarak Dev şirketlere naylon faturalar üzerinden satıldığını iddia eden Türkmen, kaçakçılığın legalleştirildiğini ve Devletin soyulduğunu ileri sürdü.

Savcılığı, Zonguldak Valiliğini, SSK ve Vergi Dairesi Başkanlığı’nı göreve çağıran Oğuzhan Türkmen, “Şirketler naylon faturalarla büyüyor, Devlet soyuluyor. Zonguldak’ta çok büyük bir soygun var” derken, CİMER’e şikayette bulundu.

Türkmen, “Zonguldak’ın geleceği çalınıyor hırsız var diyorum devlet çalınıyor diyorum hepimizin her kuruşunda hakkı olan para çalınıyor diyorum herkes herşeyi biliyor fakat herkes susuyor diyorum. haksızlık karşısında susan dilsiz şeytan diyorum. Emek verip alın teriyle kazanan kardeşlerim ticaretini imkan çerçevesinde hakkı gözeterek yapan kardeşlerim KDV,  ÖTV, Gelir Vergisi,  MTV kurumlar vergisi ve SGK prim borçlarını ödemek için çoluk çocuğunun nafakasından kesen kardeşlerim neredesiniz. Hepimizin hakkını çalan hırsızlar var diyorum. Zonguldak SGK, TTK ve maliye sahaya inme zamanı gelmedi mi? Devletin sizin üzerinizden çalınan milyonlarca lirasının hesabını sorma vakti geldi, kirli düzene dur deme vakti geldi” dedi.

İthal, linyit ve Zonguldak’taki kaçak kömürlerden paçal yapılarak dev şirketlere verilen kömür üzerinden teşvik alındığını da ileri süren Oğuzhan Türkmen, Türkiye Taşkömürü Kurumu’nun (TTK) da borçlandırılan şirketlere göz yumduğunu söyledi.

Oğuzhan Türkmen, önümüzdeki günlerde basın toplantısı düzenleyerek naylon fatura yolsuzluğu, paçal ithal kömür üzerinden dev şirketlerin devletten aldığı teşvik ve Devlet’ten kaçırılan milyarla ilgili geniş çaplı bir açıklama yapacağını söyledi.