Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Cem Dereli Ömer Selim Alan’ın reklamlarının kaldırılmadığı Lavuar alanında önemli açıklamalarda bulundu.

Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Cem Dereli , Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ın Yüksek Seçim Kurulunun aldığı kararı hiçe saydığını söyleyerek, “Selim Alan ve Ak Parti görsellerinin üzerine Zonguldak belediyesi ve Zoru Başardık logoları yapıştırılarak bu alanda gene dediğimiz dedik, yaptığımız oldu denilerek kamuda bu şekilde kamudan verilmiş bir talimatı uygulamayarak gene Zonguldaklıyı uyuttular. Biz bunun Zonguldak’ta son bulmasını istiyoruz”dedi.

Şiddetli fırtına geliyor… Şiddetli fırtına geliyor…

Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Cem Dereli, “Bu alanın bizim içi iki önemli noktada, önemi var. Bunlardan bir tanesi bu alanın etrafında inşaatı korumak ve dışarıdan bir girişim olmaması çevrilmiş bir yapı var. Bu yapının üstüne AK Parti ve AK Parti belediye başkanı Ömer Selim Alam reklam alanları ve panoları yapmıştı. Bu reklam panolarını, seçim hattında kamuoyu ait bir alanda kullanılmasını ve koyulmasını uygun olmadığını Merkez İlçe Seçim Kuruluna Valiliğimize Merkez İlçe aracılığıyla başvuru yaptık. Dedik ki bu alanda böyle bir görselin kullanılması uygun değil. Buradan çıkan kararla buradaki görsellerin kaldırılmasına yönelik karar çıkarak emir verildi. Fakat maalesef gene klasik Zonguldak’ta bir çok konuda olduğu gibi günü kurtarmak adına reklam ve panolar durup Selim Alan ve Ak Parti görsellerinin üzerine Zonguldak belediyesi ve Zoru Başardık logoları yapıştırılarak bu alanda da gene dediğimiz dedik, yaptığımız oldu denilerek kamuda bu şekilde kamudan verilmiş bir talimatı uygulamayarak gene Zonguldaklıyı uyuttular.
Biz bunun Zonguldak’ta son bulmasını istiyoruz.”

Editör: Haber Merkezi