Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Cumartesi günleri halk pazarının kurulduğu Cumartesi Pazarı bölgesinde belediyenin sürdürdüğü asfalt çalışmalarını yerinde inceledi.
Teknik ekipten bilgi alan Başkan Posbıyık, çalışanlara kolaylık diledi. Zonguldak genelinde kendi imkanlarıyla asfalt döken tek belediye olduklarını aktaran Başkan Posbıyık, şunları söyledi:
“Ereğli’nin her tarafında asfalt dökmeye devam ediyoruz. En son Kepez Mahallesi’nde döküyorduk, bir ara verdik hafta sonu pazar kurulduğu için hafta içinde Cumartesi pazarının kurulduğu bölgeye geldik. Sonrasında Kepez bölgesinden itibaren devam edeceğiz.  Bugüne kadar yaklaşık 40 bin ton civarında asfalt döktük. Daha önceki demeçlerimde de söylemiştim, asfalt çok pahalı bir malzeme. Bir kamyon asfalt 60 bin lira civarında. Maliyetler çok yüksek olduğu için haklı olarak bir çok belediye asfalt dökemiyor. Zonguldak vilayetinde kendi öz kaynaklarıyla asfalt döken sadece Kdz. Ereğli Belediyesi. Hiçbir yerden kredi ve destek almıyoruz. Tamamen öz kaynaklarımızla bu asfaltı döküyoruz. Cumartesi pazarında şikayetler vardı, özellikle köyden ürünlerini getiren vatandaşlarımızın durduğu köylü pazarı bölgesinde. Buralarda su birikintileri de oluşuyordu. Onun için programlamaya hafta arasına aldık burası için. 5 bin ton asfalt dökeceğiz bu alana. 60 bin tona kadar devam edecek asfalt dökümü. 120 bin ton da emisyon asfalt dökeceğiz. Zor şartlarda Ereğli halkına hizmet edebilmek için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz, çokta başarılı olduğumuza inanıyorum. Halk son derece memnun, bizde bu memnuniyeti artırmak için var gücümüzle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu bölge Cumartesi gününe hazır hale gelecek.”

Editör: TE Bilisim