Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası (ZTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir beraberinde Genel Sekreter Muharrem Sarıkaya ile birlikte Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) Teknoloji takımlarının çalışma alanlarında ziyaret etti.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.İsmail Hakkı Özölçer’in daveti üzerine Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Teknoloji takımlarını çalışma alanlarında ziyaret eden Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir; “ Rektörümüz Prof.Dr.İsmail Hakkı Özölçer hocamızın daveti üzerine Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Teknoloji takımlarını çalışma alanlarında ziyaret ettik. Çalıştıkları projeler hakkında bilgi edindik. Ortaya çıkardıkları ürünlerin ticarileştirilmesi ile ilgili fikir alışverişinde bulunduk. Çalıştıkları projeler için ihtiyaç duydukları ayni ve nakdi destekler hakkında bilgi edindik. Kendilerine üyelerimiz destekleri ile ayni katkılarda bulunacağız. Oda olarak imkanlarımız ölçüsünde nakdi destek vereceğiz. Gençlerimizin heyecanları, iş fikirleri, projelerini ticarileştirme gayretleri, çalıştıkları konular memleketimizin geleceği ile ilgili bizleri son derece umutlandırdı.

Rektör hocamızın öğrencilerimize sağlamış olduğu imkanlar gıpta edilecek cinsten. Hepsinin ayrı ayrı atölyeleri var. Her türlü ihtiyaçlarının karşılanması için gayretleri var. Zamana bağlı olmaksızın atölyeleri kullanabiliyorlar. Bizlerde kendilerine maddi manevi destek olma sözü verdik. Her zaman olduğu gibi bundan sonrada desteklerimiz devam edecek. Ziyaretimizde gayretlerine bizzat şahit olduğum teknoloji takımlarında yer alan öğrencilerimizi, Teknopark Genel Müdürü ve Akademik Danışman Doç.Dr.Ferdi Kesikoğlu’na , Genel Sekreter Doç.Dr. Mustafa Yıldız’ı, Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr.Öğretim üyesi Haşim Duru’yu , Dekan Prof.Dr. Hamit Aydın’ı ve Rektörümüz Prof.Dr.İsmail Hakkı Özölçer’i tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum “dedi.