AK Partili Selim Alan’dan Zonguldak Belediyesi’ni devralan CHP’li Zonguldak Belediye Başkanı Tahsin Erdem, belediye binasına borç dökümünün afişini asmış, AK Parti Zonguldak İl Başkanı Mustafa Çağlayan’da “Afişin arkasına saklanarak sorumluluktan kaçamazsınız” eleştirisinde bulunmuştu.

AK Parti İl Başkanı Çağlayan’ın sözlerine yanıt veren CHP Zonguldak İl Başkanı Devrim Dural ise eleştirilere yanıt verirken, Çağlayan’a “Zonguldak Belediyesinin borçlarının önemli bir kısmını oluşturan kalemin kamu idaresi tarafından ödenmesi hususunda birlikte hareket etmeye var mısınız?” teklifinde bulundu.

İl Başkanı Devrim Dural, “Zonguldak Belediye Başkanımız Sayın Tahsin Erdem, AKP Belediyesi döneminden kalan belediyeye ait borçları halkımıza şeffaf ve açık bir şekilde bildirmiştir. Bunun halkımız tarafından bilinmesinde ne gibi zarar vardır. Siz bunun neyinden rahatsız oldunuz? Geldiğimiz noktada bu borç gerçek bir borçtur ve bu borcu bilmeye halkımızın hakkı vardır.

Görevi başında olan Zonguldak Belediye Başkanımız Sayın Tahsin Erdem’in  bu borcu bahane ederek , halkımıza vermiş olduğu söz ve taahhütleri yerine getirmemesi gibi bir durum asla söz konusu olamaz. Asılan borç pankartı Belediye Başkanımız Sayın Tahsin Erdem’in misyon olarak belirlediği şeffaf belediyeciliğin bir gereğidir.

Peki siz, Belediyenin sizin tarafınızdan yönetildiği dönemde borçların katlanmaması ve katlanarak devam etmemesi için ne gibi bir çalışma yaptınız? Nasıl bir önlem aldınız?

Saadet Partisi büyük kongreye hazırlanıyor... Saadet Partisi büyük kongreye hazırlanıyor...

Zonguldak Belediyesinin borçlarının önemli bir kısmını oluşturan kalemin kamu idaresi tarafından ödenmesi hususunda birlikte hareket etmeye var mısınız? İktidar sahibi olarak eğer varız diyorsanız Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak sonuna kadar sizin destekçiniz olacağımıza söz veriyoruz.

Zonguldak’a bahar gelmiştir. Zonguldak bundan böyle Erdemli Belediyecilik ile yönetilecektir. Halkımızın içi rahat olsun” diye konuştu.

Editör: Haber Merkezi