Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Ramazan ayı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Bozkurt, mesajında, “Ramazan ayı, dini bakımdan taşıdığı yüce anlamların yanı sıra sosyal açıdan da tam bir dayanışma dönemidir” dedi.

     Başkan Çetin Bozkurt mesajında şu ifadelere yer verdi:

     “Toplum olarak, sevgi, hoşgörü ve yardımlaşma duygularının yoğunluk kazandığı Ramazan ayına ulaşmanın sevincini hep birlikte yaşıyoruz. Ramazan ayı, dini bakımdan taşıdığı yüce anlamların yanı sıra sosyal açıdan da dayanışma, birlik ve beraberliğin yaşandığı müstesna bir aydır. Bu nedenle halkımızın birbirleriyle dayanışma içinde olması, sevgi, hoşgörü ve huzur içinde bu ayı geçirmelerini temenni ediyorum.

     Bu ayın rahmeti ve mağfiretinin bol olmasına rağmen gösterişten ve riyadan da kaçınmalıyız. Oruçlarımız bizleri terbiye etmeli, kurtuluşumuza vesile olmalıdır. Yalnızca aç kalarak değil, bütün kötülüklerden kaçınarak, oruç ibadetimizi kemale erdirebilir, rahmetinden faydalanabiliriz. Maddi ve manevi sayısız güzelliklerin yaşandığı Ramazan ayını bu erdemli özelliklerin yerleşmesi için bir vesile olarak değerlendirmeliyiz.

     On bir ayın sultanı Ramazan ayının milletimize, İslam Dünyası'na ve bütün insanlığa, sağlık, huzur ve barış getirmesini, hayırlara vesile olmasını diliyorum.”