Zonguldak merkezde yaklaşık 2500 hektarlık alanda imar planı yapıldı. Şehir için önemli bir çalışma. Buraya kadar herşey güzel, herşey doğru.

Sonra planlar  askıya çıkarıldı.

Tarihte az görülen bir şekilde 3000 üzerinde itiraz yapıldı. Bunlardan yarısının itirazların haklı olduğu ve düzeltmeler yapılacağı söylentileri dolaştı. Hala daha çalışma devam ediyor son hali verilip tekrar askıya çıkarılamadı.

Bu arada şehir kaynıyor. Ankara ziyaretinde bulunup gerekli kişi yada kişileri görenlerin imar planında istediği yeri istediği şekilde düzenleme yaptırdığı ayyuka çıktı.

Ankara da talepte bulunup gerekli ödemelerin yapılmadığı durumda ise istenenlerin yerine gelmediği kulaktan kulağa dolaştı.

İmar planlarının Belediye meclisine geldiği gün eğitim alanından konut ve ticaret alanına çevrilen arsanın 1/6 hissesinin planı yapanlardan olan Ufuk Bayraktar üzerine geçtiği açıklandı.

Bu iddiayı sorduk, bugüne kadar hiçbir cevap alamadık. İlin mülki amiri olarak bu konuda sizin de rahatsız olacağınızı ve işin doğrusunu öğrenerek kamuoyunu rahatlatacağınızdan şüphemiz yok.

Konu ile ilgili resmi belgelere CHP Meclis grup başkanı Atınç Kayıova’dan isteyen herkes ulaşabiliyor.

İmar planı yapım ihalesini davet usulü ihale ile alan firmanın sahibinin üzerine daha önce eğitim alanı olan yeni yapılan plan ile konut ve ticaret haline getirilen arsanın 1/6 hissesi planın meclise geldiği gün devrediliyor.

Buna hiçbir kimsenin göz yumması mümkün olmamalı.

Bu durumu hiç kimse susarak geçiştirmemeli. Devlet olaya el koymalı.

Kamuoyu adına bilginize arz ediyoruz.