Köprü altı esnafına ‘ben yıkmaya değil yapmaya geliyorum köprüyü yıkacak diyenlere inanmayın’ diyerek oy isteyen söz veren başkan bugün ‘ben yıkmıyorum Bakanlık yıkıyor’ masalı eşliğinde ‘Siz çıkın ben size lavuar alanında yer yapıp vereceğim’ diyor

Ve aynı esnafın kendisine inanmasını, güvenmesini bekliyor.

2023 yılında köprü güçlendirilemez yıkılması mecburi diyen bir şehreminine güvenmek mümkün mü?

Üstelik binayı boşaltın yıkalım yıkılma tehlikesi var 6 ay içerisinde inşaata başlayacaksınız söz veriyorum denilen merkez çarşısı esnafının hali ortada iken.

Hani Ankara köprü başındaki yerleri yıkılan esnafa verilen söz n’oldu?

 Bu esnaf nasıl inansın nasıl güvensin.

‘‘Seçimde kimin kucağına oturduysam, seçimden sonra hepsini bu kucağa oturtacağım" diyebilme rahatlığı kalmadı artık o zaman seçim tarihi o kadar uzakta görünüyordu ki konuşmak çok kolaydı.

Şimdi 6 ay kaldı, hadi şimdi desene kim kimi oturtur kucağa görelim.

Kader seni kazdığın kuyuya düşürdü. Sana seçimi aldıran adamı, karşına İl Başkanı olarak getirdi!

Şimdi onun gölgesine sığındın…

Belediye Meclis Üyesi yedek listesinde olmasına rağmen seçimde kapı kapı dolaşarak sana oy isteyen sonrada ummadığın bir istifa ile meclis üyesi olan partilinin haksızlıklara isyanı ile yüzleştirdi seni…

Kader nasıl kötülüklerini önüne getirdi?

Kendi partililerinin eleştirilerine cevap veremez duruma düştün.

Onlara hiçbir şey diyemez duruma düştün. Onları susturabilmek için Ankara’ya parti büyüğünün, şehrin ağabeyine gidip, ‘Bunlar beni eleştiriyor siz arayıp söyleyin beni eleştirmesinler’ diye rica ettirir kader!

Aleyhimde yazı yazanlar bir gün beni överse anlayın ki ben kötü yola düşmüşüm derken bunun onlarca örneğinin suratına çarpılmasına sessiz kalmak da elbet zor.

Kendi partililerini telefon anketi diye aratıp sonrada söylediklerini ortaya döküp-saçmak olacak iş mi?

Siyasi etiğe yakışmayan son hamleye ne demeli?

Şehirde iki muhaliften biri olan muhalefet Merkez İlçe Başkanı’na tam da kongre öncesi ‘Seçimde bana destek verdi’ açıklaması ile rakibine operasyon yapmak neye sığar?

Ankara’dan gelen onca paraya, onca desteğe, onca yapılan işe rağmen kendi partisi içinde tekrar aday yaparsak kazanabilir miyiz diye tartışıyor!

Böyle imkanları olan bir mevcut Belediye Başkanının kendisini aday olma konusunda tartışılır hale getirebilmesi zor zanaat.

Geçmiş ola artık!