Çaycuma Belediyesi verdiği hizmetleri TSE belgeli hale getirdi. TSE ile birlikte Kalite Yönetim Sistemine geçiş amacıyla yürütülen çalışma sonucunda, göndere, ISO 9001 bayrağı çekme hakkı kazanıldı 

Çaycuma Belediyesinin, Kalite Yönetimi sistemine geçip hizmetlerini ISO standartlarında yürütmek ve bunu belgelemek amacıyla yürüttüğü belgelendirme süreci sona erdi. TSE Genel Sekreter Müşaviri ve Başdenetçi Arif Gani, Başdenetçi Hidayet Şahin ve Güvenç Güven’den oluşan TSE ekibi, 3 gün boyunca birimlerde yaptığı tetkikler sonunda belediyenin tüm faaliyetlerinin kalite yönetim sistemine uygun olduğunu tespit etti. Buna göre hizmetlerini ISO 9001 standartlarında verdiği belgelenen Çaycuma Belediyesi gönderine ISO 9001 kalite bayrağı çekme, tüm belgelerinde TSE logosu kullanma hakkı da kazandı. 

TABLODAN İNANILMAZ DERECEDE MUTLUYUM 

Üç günlük denetimin Belediye Meclis Salonu’nda yapılan kapanış oturumunda konuşan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Bu başarıda emeği olan, eğitimlere katılan bütün arkadaşlarımı tebrik ediyorum, teşekkür ediyorum ve bu eğitimler doğrultusunda daha aşkla, şevkle halkımıza hizmet edeceğimize de inanıyorum. Her daim bu bilgilerin taze tutulacağına da güveniyorum. Şu tablodan inanılmaz derecede mutluyum huzurluyum. İçim çok da ferah. Tırnak içinde söylüyorum, toplum içinde ‘kötü belediye’ diye bir kavramı vardır. Biz o kötü yargıyı şu an itibariyle def etmiş durumdayız.” dedi. 

BENİ MAHCUP ETMEYİN 

Çaycuma Belediyesi ile iftihar ettiğini de söyleyen Kantarcı, “Çaycuma Belediyesine göreve başladığımdan itibaren her şeye kalite gözüyle baktım. Buraya sizlerin alımı sırasında tek kriter kaliteydi zaten. Yetişmiş olmasa bile yetişmeye elverişli, nitelikli kişilersiniz. Hiçbiriniz parti veya başka kanalla, şu da şurada duruversin denilerek işe alınan insanlar değilsiniz. Zaten Çaycuma Belediyesinde bu görülmüş bir şey değil. Onun için benim sizden, burada olanlardan, olmayanlardan ricam, beni mahcup etmeyin.” dedi. 

OLAYLARA BELEDİYE BAŞKANI GİBİ BAKMANIZI İSTİYORUM 

Personelden hangi birimde olursa olsun, dışarıda, içeride, evde, sokakta olaylara, belediye başkanı gibi bakmalarını isteyen Kantarcı, sözlerini, “Eğer böyle bakarsanız görmeye başlayacaksınız. Ben sokağa çıktığımda her yerde hata görüyorum, kusur görüyorum. Görmesi gerekenler görecek tabi ama görmesi gerekmeyenlerin de görmesi gerekiyor. Diğer birimlerin fahri görevlisi olduğunuzu hiç aklınızdan çıkarmayın. Su patlağını vatandaş ihbar etmesin, herhangi bir şey vatandaşa kalmasın, Halk Masası’nı biz arayalım. 400 kişilik bir orduyuz biz. Çok basit birtakım şeyleri vatandaşa bırakmayalım. Bunu başaracağımıza inanıyorum.” diyerek tamamladı.  

Editör: TE Bilisim