Bakan Yardımcısı,  çöken yolu inceledi... Bakan Yardımcısı, çöken yolu inceledi...

Zonguldak Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı İsmail Üstünyer, annesinin tedavisi için getirdiği ZBEÜ TIP Fakültesi Hastanesi’nde yaşadıklarını anlatırken, sitemde bulundu.
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi TIP Fakültesi Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Bölümünde 4 Profesör olmasına rağmen hastasının daha donanımlı olan Gazi Üniversitesi’ne sevk edildiğini belirten Üstünyer, “Bugün annemin diz rahatsızlığı sebebiyle Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Başkanlığı'na müracaat ettik. Annem 78 yaşında ve sağ dizinden daha önce iki ameliyat geçirmiş, şimdi ise ağrılarından dolayı iki baston ile yürüyebilmekte. 
Neyse hekim/öğretim üyesi/araştırma görevlisi olan beyefendi gayet güzel şekilde muayenesini yaptı, röntgen ve kan tahlilleri istedi. Yağmurlu havanın da etkisiyle olsa gerek fazla bir izdiham yoktu. Öğleden sonra tetkik sonuçlarımız gelmişti. Hekimimiz incelemesini yaptıktan sonra durumu bir üst hekime bildirdi. Ardından hekimimiz hastanın 78 yaşında olması, ameliyatın büyük bir ameliyat olması, daha önce Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde ameliyat olması, buradaki imkânların yeterli olmaması gibi nedenlerle hastanın Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Başkanlığı'na müracaat etmesi/görüş alınması şeklinde hareket edilmesi gerektiğini bize söyledi. Ben kendilerine Tıp Fakültesi'ni tam donanımlı ve yetkili bir kurum olarak bildiğimizi söyledim ancak nafile. Bildiğim kadarı ile burada en az dört tane profesör var. Eh ne diyelim inşaallah bizim TIP fakültemiz de bir gün tam donanımlı olur”