ZBEÜ Hastanesi'nin kadrosu güçlenmeye devam ediyor ZBEÜ Hastanesi'nin kadrosu güçlenmeye devam ediyor

Kastamonu'da bir restoranda 1 kişinin silahla vurularak öldürüldüğü olayla ilgili tutuklu yargılanan 3 sanıktan 2'sinin tahliyesine karar verildi.
Olay, 13 Mart 2023 tarihinde İnönü Mahallesi Halil Rıfat Paşa Caddesi'ndeki meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, restoranda iki grup arasında bilinmeyen sebeple çıkan tartışma sonrasında D.Y., yanında bulundurduğu silah ile ateş ederek Erdal Kabasakal’ı vurdu. Hastaneye kaldırılan Kabasakal, hayatını kaybetti. Olayın ardından teslim olan D.Y. ile birlikte kavgaya karıştıkları tespit edilen avukat A.Y. ve H.Y. çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklandı, E.K. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Sanıkların ikisinin tahliyesine karar verildi
Yürütülen soruşturma çerçevesinde tutuklu yargılanan sanıklar D.Y., A.Y. ve H.Y. ile tutuksuz yargılanan E.K. hakkında Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesinde "kasten yaralama", "kasten öldürme", "ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma, taşıma veya bulundurma" suçlarından dava açıldı. Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesince tutuklu yargılanan sanıklardan avukat A.Y. ile H.Y.’nin tahliyesine, D.Y.’nin ise tutukluluk halinin devamına karar verildi.