Sağlık Bakanlığının 10 bin 900 kişilik, (Zonguldak için 92 kişi) sürekli işçi alımı bugün itibarıyla yayımlandı. İlanlar 22-27 Mart 2023 tarihleri arasında İŞKUR e-Şube’de yayımlanacak.

İŞKUR’dan konuyla ilgili yapılan açıklama şu şekilde;

“81 il için yapılacak alımlarda başvuru için ilgili ilde ikamet ediyor olma şartı aranmaktadır. Ancak 06.02.2023 tarihinde depremden etkilenen 10 ilde ikamet ettiği Adrese dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden teyit edilen kişiler tercihine göre 06.02.2023 tarihinde ya da başvuru tarihinde ikamet ettiği ile başvuru yapabilecek.

 Örnek vermek gerekir ise;

6 Şubat tarihinde Hatay ilinde ikamet eden bir vatandaşımız ikametini Trabzon iline taşımış ise kişi hem Hatay’da yayımlanan ilana hem de Trabzon’da yayımlanan ilana başvuru yapabilecektir. (Bunun için kişilerin herhangi bir evrak almasına gerek olmamaktadır, sistem izin verecektir.) Ancak 6 Şubatta Hatay’da bulunan ve deprem sonrası Trabzon’a giden bir kişi adresini Trabzon’a taşımadıysa ve Trabzon’da yayımlanan ilana başvurmak ister ise bu durumda adresini nüfus müdürlüklerinden taşıması ve alacakları Tarihçeli Yerleşim Bilgileri Raporu ile İl Müdürlüğümüze/ Hizmet Merkezimize müracaat etmeleri ve NVİ değişim ekranına eklenerek başvuru alınması gerekmektedir.”