Vali Hacıbektaşoğlu’nun mesajı şöyle; Jandarma Teşkilatımızın 185. kuruluş yıl dönümünü büyük bir gurur ve onurla kutluyoruz. 185 yıl önce, milletimizin güvenliğini ve asayişini temin etmek amacıyla kurulan Jandarma Teşkilatımız, kurulduğu günden bu yana hukukun üstünlüğü, insan haklarına saygı ve demokratik değerler çerçevesinde görev yapmaktadır. Tarihi boyunca, devletimizin ve milletimizin bekası için büyük bir özveri ve kararlılıkla görev yapan jandarmamız, bugün de aynı inanç ve azimle çalışmalarına devam etmektedir.

Zonguldak ilimizde de jandarma teşkilatımız halkımızın güvenliği, huzuru ve esenliği için büyük bir özveri ile görev yapmaktadır. Köylerimizde, beldelerimizde, en ücra noktalarda dahi jandarmamızın varlığı, vatandaşlarımız için büyük bir güven kaynağı olmuştur. Görevlerini ifa ederken sergiledikleri üstün gayret ve başarıları, milletimizin jandarmamıza olan güvenini ve sevgisini pekiştirmektedir. Jandarma teşkilatımızın başarısında en büyük pay sahibi, kuşkusuz ki kahraman jandarmalarımızdır. Her biri, yeminlerine sadık kalarak, milletimizin güvenliği için canla başla çalışmaktadır. Onların gösterdiği fedakârlık, cesaret ve kararlılık, bizlere her zaman gurur vermektedir. Bu vesileyle, görevleri başında şehit düşen kahraman jandarmalarımızı rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum.

Hakan Yüksel, Bakan Osman Aşkın Bak'ı ziyaret etti Hakan Yüksel, Bakan Osman Aşkın Bak'ı ziyaret etti

Jandarma teşkilatımız, ülkemizin dört bir yanında, zor şartlar altında, halkımızın huzur ve güvenliği için büyük bir azimle çalışmaktadır. Gösterdiği üstün gayret ve başarılar takdire şayandır. Bu duygu ve düşüncelerle, Jandarma Teşkilatımızın 185. kuruluş yıl dönümünü en içten dileklerimle kutluyor, teşkilatımızın tüm mensuplarına sağlık, mutluluk ve başarı dolu günler diliyorum.

Editör: Haber Merkezi