Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Lig’inde şampiyonluk mücadelesi veren temsilcimiz lider Zonguldakspor Basket 67, Lig’in 22. Hafta maçında kendi saha ve seyircisi önünde kendisi gibi şampiyonluk mücadelesi veren ve en yakın takipçisi olan Bodrum Basketbol ile karşılaştı. Site Kapalı Spor Salonunda oynanan maçta kırmızı-lacivertli temsilcimiz taraftarının da büyük desteği ile Bodrum Basketbol’u 79-73 mağlup etti.  Temsilcimiz Zonguldakspor Basket 67 aldığı bu çok değerli galibiyet sonrasında puanını 43’e yükselti ve liderliğini sürdürürken, şampiyonluğa bir adım daha yaklaştı. Maçın ardından kırmızı-lacivertli oyuncular ve teknik heyet galibiyetin sevincini tribünleri tıklım tıklım dolduran taraftarları ile birlikte kutladı. Ayrıca bu önemli maçı Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel, MHP Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Çağatay İpekçi ve yaklaşık 2 bin üzerinde taraftar izledi.

Maçın ardından Zonguldak Gençlik ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel, “ Site Spor Salonunda Bodrum Basketbol’ u 79-73 mağlup eden ve Şampiyonluk yolunda büyük bir yolu geçen Zonguldak Spor Basket67 takımı antrenör ve sporcularını tebrik ediyorum. Bugün Site Spor Salonunu doldurarak son ana kadar takıma destek veren muhteşem taraftara teşekkür ediyorum” dedi.

Ünlü yönetmenden Zonguldakspor’a destek! Ünlü yönetmenden Zonguldakspor’a destek!

Karşılaşmanın ardından konuşan kulüp başkanı Kanat Tan ise,4000 kişi , maça gelip geri dönenler ve devre arasında ayakta duramayıp geri dönen insanlar. Aileler ve en önemlisi şanlı büyük Zonguldakspor taraftarı. Allah hepimizden razı olsun. Bugün tüm Türkiye biz izledi. Teşekkürler Zonguldak halkına” dedi.