Sesli, “Çıkın söyleyin. 2004’te, 2009’da, 2014’te ve son olarak 2019 seçimlerinde sizin bu sünepe adayınız kimi destekledi? Çıkın açıklayın. Ben size söyleyeyim; sizin bu adayınız her seçimde gitti Halil Posbıyık’a destek verdi” dedi.

Karadeniz Ereğli protokolü bayramlaştı Karadeniz Ereğli protokolü bayramlaştı

Sesli yaptığı konuşmada “Şimdi birde beni her gün seçim kuruluna şikâyet edenler var. Sabah akşam, yatıp kalkıp, ellerinde dilekçe, beni şikayete gidiyorlar. Ama hiç bir sonuç alamıyorlar. Çünkü bizim kanunsuz, hukuksuz hiç bir işimiz yok. 
Allah aşkına daha bundan 1 yıl önce “Başkanım pazaryerine giremiyoruz, başkanım çarşı içine giremiyoruz. Beraber gezip bize destek olur musun diye kapımda bekleyen siz değil miydiniz?
Mahalle mahalle beni çağırıp her kürsüye beni çıkartıp konuşturan siz değil misiniz? Elinizden tutup halka sizi ben götürmedim mi? Dün peşimde koşanlar bugün, Neymiş; otobüsüm geziyormuş, gezmesin. Resimlerim asılıyormuş asılmasın, konuşma yapıyormuşum, yapmasın. Bunların hiç birinden bir şey elde edemeyince en sonunda Türkiye’de hiç örneği olmayan, oy pusulalarına adayların resminin konulmasını istediler. Yav siz, ne yiyip içiyorsunuz?  Neymiş; Ben AK Parti’nin oylarını bölüyormuşum. Sizin sünepe adayınız hangi seçimde AK Parti’yi desteklemiş? Çıkın söyleyin. 2004’te, 2009’da, 2014’te ve son olarak 2019 seçimlerinde sizin bu sünepe adayınız kimi destekledi? Çıkın açıklayın. Ben size söyleyeyim; sizin bu adayınız her seçimde gitti Halil Posbıyık’a destek verdi. Hatta 2019 seçimlerinde Halil Posbıyık’a proje verdi.  AK Parti’ye her seçimde ihanet eden bu zübük, bir de mahkemelerde yargılanıyor? Aldığı benzinin parasını ödemez, çatı yaptırır, işçilerin parasını ödemez, para alır projeyi teslim etmez, aldığı paranın üstüne yatmaya kalkar, kat karşılığı iş alır daireleri teslim etmez, tavuk çiftliğine ortak olur, vatandaşın malına çökmeye kalkar. Halkta karşılık bulamayınca da gece gündüz bana saldırıyorlar. Sizin zübük adayınızın halkta karşılığı olmadığını, parti tabanında karşılığı olmadığını, yapılan anketlerde hepiniz biliyordunuz. Şimdi niye şaşırıyorsunuz ki? Sizin adayınızdan bırakın belediye başkanı, başkan yardımcısı dahi olamaz.” dedi.

“Erdemir’de bizim çocuklarımız çalışmalı”
Kdz. Ereğli’de gençlere kimsenin sahip çıkmadığını anlatan Sesli göreve geldiklerinde Erdemir’e dışarıdan işçi alınmaması ve Ereğli gençlerinin alınması için mücadele edeceğini söyledi. Sesli konuşmasını şu şekilde sürdürdü: "Sevgili hemşerilerim; Yıllardır Karadeniz Ereğli’de siyaset yapanlar bu memleketin çocuklarına sahip çıkmadılar. Konuşmaya geldi mi Çaylıoğlu’nda, Armutlucuma’da, Bayat Köyü’nde, Kaptaş’ta, Ormanlı’da cenaze kaldıracak genç yok derler. Ama bu memleketin bir tane çocuğuna bile sahip çıkmazlar. Bizim çocuklarımız, gençlerimiz sahipsiz kaldığı için, haklarını savunan olmadığı için memleketlerini terk edip başka şehirlere çalışmaya gitmek zorunda kalıyorlar. Gurbet hayatı yaşamak zorunda kalıyorlar. Her türlü cefasını çektiğimiz Erdemir’in sefasını bizim çocuklarımız süremiyor. Ben buradan söz veriyorum; bizim belediye başkanlığımız döneminde Erdemir’e dışarıdan işçi alınmaması için her türlü mücadeleyi vereceğim. Karabük örneğinin Erdemir’de de yapılması için ekibimle birlikte canla başla mücadele etmeye söz veriyorum. Ayrıca hem takas, hem de OYPAlı işçilerin kadroya alınmaları noktasında da mücadele edeceğim. Bu memleketin çocuklarına sahip çıkan, gençlerine sahip çıkan, her zaman yanlarında olan bir Murat abileri olacak. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.”

“Bu seçim bir siyasi parti seçimi değil”
31 Mart günü yapılacak seçimlerde AK Parti, CHP, MHP, YRP, TİP ve diğer partilere gönül verenlerinde oylarına talip olduklarını belirten Sesli, vatandaşlardan hizmet edecek ekibe oy vermelerini istedi. Sesli konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “Sevgili hemşerilerim; Bu seçim bir siyasi parti seçimi değil. Elbette her kesin günlünde bir lider, bir siyasi parti vardır, olmalıdır da. Ama bu seçim Karadeniz Ereğli’nin kaderini belirleyecek, önümüzdeki 5 yılda hizmet edecek ekibin seçileceği bir seçim. Bu seçim şehrimizin üzerine karabasan gibi çökmüş sorunlara çözüm üretecek ekibin seçileceği bir seçim. Ereğli halkını hor gören, tepeden bakan, ötekileştiren, kişisel menfeatleri uğruna, kente ihanet edenlere sandıkta hadlerini bildireceğimiz bir seçim.  Ben 2007-2009 yılları arasında belediye başkanlığı yaptım. Bir kez bile makamıma gelen kişinin hangi partiden olduğuna, hangi siyasi görüşten olduğuna bakmadım. Göreve geldiğimizde de hiçbir siyasi parti ayrımı gözetmeyeceğiz. Karadeniz Ereğli’de yaşayan herkesin belediye başkanı olacağız.  Ben AK Partili kardeşlerimin de, Cumhuriyet Halk Partili kardeşlerimin de, Milliyetçi Hareket Partili, Yeniden Refah Partili, Türkiye İşçi Partili kardeşlerimin de oylarına talibim. Bizler hepimiz Karadeniz Ereğli’de yaşıyoruz. Karadeniz Ereğli’de hizmet belediyeciliğinin başlaması için herkesin desteğini bekliyorum.  Onlar neden bu kadar korkuyorlar, çünkü biz öndeyiz. Korkuyorlar, çünkü bu seçimi alıyoruz. İşi gücü bırakıp bizimle uğraşıyorlar. Uğraşsınlar az kaldı, gümbür gümbür hizmet için geliyoruz. Bizi yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ederim, hepinizin ayağına yüreğine sağlık.”
Seçim bürosu açılışında konuşan İYİ Parti Kdz. Ereğli Belediyesi 1. Sıra Meclis Üyesi Adayı Op. Dr. Evrim Balbaloğlu, İYİ Parti ekibinin Kdz. Ereğli’ye hizmet edecek, değer katacak bir ekip olduğunu belirterek, 31 Mart günü bu genç ve dinamik ekibe destek vermelerini istedi.
Sesli ve ekibi daha sonra seçim bürosunun açılışını yaparak, kendisine destek vermeye gelenlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Editör: Haber Merkezi