Depreme dayanaksız olduğu gerekçesi ile yaklaşık iki yıl önce Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan’ın ısrarları sonucu yıkılan 128 esnafın bulunduğu Belediye Merkez Çarşısı Proje inşaat sahası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın adaylarını tanıtacağı miting için hazırlanmış, AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan tarafından Zonguldak’a kazandırılan yeni miting alanı ve meydan olarak tanıtılmıştı.

2 Yıldır 128 esnafın mağdur edildiği proje alanının, seçmeni etkilemek amacıyla Zonguldak’a miting alanı olarak tanıtılması CHP Merkez İlçe Başkanı Osman Zaimoğlu’nun tepkisine neden oldu.

Tahsin Erdem, vatandaşların kandilini kutladı Tahsin Erdem, vatandaşların kandilini kutladı

CHP’li Zaimoğlu, “128 esnafın hak sahibi olduğu alan kamulaştırıldı da bizim mi haberimiz yok" sorusunu yöneltti.
CHP merkez ilçe Başkanı Osman Zaimoğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Gün içerisinde sayın il başkanım Devrim Dural'ın kamuoyuna sorduğu AKP yöneticilerine sorduğu bir basın açıklaması vardı. Bu soruların cevabını bekliyoruz kendilerinden. İl Başkanımızın sorduğu soru şu. 128 esnafın mülkiyetinde olan merkez çarşısının olduğu alan kamulaştırıldı da bizim haberimiz yok mu? Kamulaştırıldı mı, satın alındımı anlamış değiliz. Alınmadıysa burayı nasıl miting alanı yapabiliyorlar. Başka bir nokta bizim bildiğimiz devlet terbiyesi yönünden miting alanlarını valilik makamı oluşturur ve ilan eder. AKP İl Başkan Vekili Mustafa Çağlayan hangi yetkiyle hangi kanalla hangi hakla esnaf çarşısı olan 128 esnafın sahip olduğu yeri kamuoyuna miting alanı olarak nasıl açıklıyor? Bu açıklamayı yaparken devlet protokolünü hiç aklına getirdi mi? Devlet anlayışını ve hiç aklına getirdiğini bunların açık bekliyoruz. Sayın il başkanımızın da sorduğu diğer sorularla beraber er meydanında geziyorken kendisi, er meydanında bunları açıklasın"
 

AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan ne demişti?

AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan, 12 katlı Merkez Çarşısı Proje inşaat Alanı’nı, Zonguldak’ın yeni miting alanı olarak tanıttı.

Merkez Çarşısı’ndan boşalan ancak Mart ayında 12 katlı iş merkezi inşaat yapılacak alanı miting alanı olarak açıklayan AK parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan,  “10 Şubat Cumartesi günü Cumhurbaşkanımız Zonguldak’ta olacak. Kıymetli Zonguldaklılar gördüğünüz gibi yeni miting alanımızda tarihi bir mitinge hazırlanıyoruz. Yeni Zonguldak, yeni miting alanımız da hızla hazırlanıyor. Vatandaşlarımızın geçmiş mitinglere göre, girişleri-çıkışları, miting alanlarına katılımları, caddelerden gelişleri çok daha rahat ve ferah olacak. Bu konuda bilgilendirmek yapmak üzere de Cumhurbaşkanlığı ekiplerinden arkadaşlarımızla bu gün geldiler. Alanı inceliyoruz. Kıymetli hemşehrilerimizi mitingimize davet ediyoruz” dedi.