Otomobil fındık bahçesine uçtu, sürücü kazadan yara almadan kurtuldu Otomobil fındık bahçesine uçtu, sürücü kazadan yara almadan kurtuldu

İşçiler makinaları susturarak fabrika içinde sloganlar attı, başta 3 bin Liralık yemek fişleri olmak üzere tazminat talebinde bulundu. İptal edilen Alış- veriş çeki talebi yönetim tarafından tepkiler üzerine jet kararı ile kabul edildi.

AK-AL’da çalışan 800 işçi için dün tarihi anlardan biriydi, 3 bin TL’lik yemek, gıda fişleri iptal edilen işçiler AK-AL fabrikası içinde adeta kazan kaldırarak protesto eylemi yaptı. Önce çalıştırdıkları ip-lik makinalarını kapatan işçiler ardından toplu halde sloganlarla yönetim binasına yürüdü. Bu eylem sonrasında AK-AL yönetimi bu aydan geçerli olmak üzere 6 ay süre ile her ay 3 bin TL işçilere gıda, yemek fişi vermeyi astığı yazı ile işçilere duyurdu. İşçiler şimdi tazminat için yönetimin vereceği karara kilitlendi.

AK-Al’da ilk kez yaşanan bu eylem sonrasında kamuoyu “AK-AL’da neler oluyor”?” sorusunu yoğun bir şekilde sormaya başladı.

Editör: Haber Merkezi