Beren Alp, kalp krizinden hayatını kaybetti Beren Alp, kalp krizinden hayatını kaybetti

Dağlardan gelen yağmur sularının denizlere aktığını, derelerin yerleşim birimlerimizin orta yerinden geçtiği gerçeğinin unutulduğunu hatırlatan Harun Akın, “Önlem alınmadan yapılan projeler ile felaketlere neden olacağı gerçeğini hiç unutmadan hizmet üretilmesini bir kez daha doğanın yüzümüze çarparak hatırlatmasını üzülerek izliyoruz” dedi.

Fırtına ve sağanak yağış nedeniyle Zonguldak ve ilçelerinin büyük zarar gördüğünü ifade eden Akın, “Şiddetli fırtına, aralıksız yağan yağmur, kar yağışı.. Güzel memleketimiz Zonguldak’a büyük zararlar verdi.
Kdz Ereğli, Alaplı, Kozlu, Filyos, Devrek, Zonguldak  Bu büyük felaket sonucu sahillere yapılan projeler yerle bir oldu veya yok oldu. Ereğli’de bulunan deremiz taştı. Zonguldak Üzülmez deremiz sabaha kadar taştı taşıyor endişeleri ile büyük bir korku yaşamamıza neden oldu. Maddi zarar büyük. Şu ana kadar can kaybı olmaması sevindirici. Ereğli açıklarında bir geminin battığı ve mürettebatı ile ilgili arama çalışmaları devam ediyor. Öncelikle hepimize geçmiş olsun. Aşırı yağışların her mevsim olduğunu biliyoruz. Dağlardan gelen yağmur sularının denizlere aktığı taşkın derelerimizin yerleşim birimlerimizin orta yerlerinden geçtiğini, bu derelerin önlem alınmadan yapılan projeler ile felaketlere neden olacağı gerçeğini hiç unutmadan hizmet üretilmesini bir kez daha doğanın yüzümüze çarparak hatırlatmasını üzülerek izliyoruz” ifadelerini kullandı.