Ankara’da iktidar karşısında ceketini ilikleyen, “Siz nasıl uygun görürseniz” diyen Genel Maden İş Sendikası (GMİS), güya işçi alımı sayısını artırmak için koşa koşa Ankara’ya gitmiş!

Ankara’da işçinin hakkını diğer Maden Sendikalarının alması için kenarda bekleyen GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil ve İsa Mutlu’nun Bakanlarla çektirdiği fotoğraflardan olsa olsa albüm olur!

Makamda köçek oynatan akıl, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ikna edip Bin işçi sözünü 3 bin- 5 Bin yapabilir mi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, deprem bölgesinde bir tane daha hayat kurmak adına enkazın altına kendi hayatını yok sayan Zonguldaklı maden işçilerinin ‘hatırına’ TTK’ya bin işçi alım sözünü verdiğini net biçimde açıkladı!

Demek ki neymiş!

GMİS’in Ankara’da, iktidar kanadında hiçbir karşılığı yokmuş!

Zonguldaklı maden işçileri GMİS’ten büyükmüş!

Cumhurbaşkanı dilerse işçi alıyormuş!

Durmak yok, göçek oynatmaya devam!

Siz, ne kadar dürüst ve mertsiniz?

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, siyasi etik olarak hata yaptı.

Zonguldak kamuoyu bu hatayı sorguluyor!

Çok güzel!

Bu haberi kimin servis ettiğini de sorguluyor!

O da güzel!

Keşke AK Parti Zonguldak Milletvekillerinin kente verdiği zararları da böyle enine-boyuna sorgulasak!

‘Kenti yerine, kendi kazanan’ Milletvekillerini sorgulasak!

Vatandaş 3 kuruş parası ile deprem bölgesine battaniye göndermek için çırpınırken, mağazasındaki battaniyeyi % 100 karla satan fırsatçı milletvekillerinin vicdanını sorgulasak!

Yakın, hısım, akrabalarını pervasızca iktidar Belediyelerine işe yerleştirenleri konuşsak!

Mesela, TTK Kömürünün ÇATES’e neden peşkeş çekildiğini sorgulayabilsek!

Örneğin, EPDK’nin ithal kömüre teşvik getiren, yerli ve milli kömürü öldüren kararı ile Zonguldak’a, Zonguldak milletvekilinin attığı kazığı nasıl çıkaracağımızı düşünsek…

Sırf parası var diye, hayatında siyasetin ‘S’ ile teşrifi mesaisi olmayan ithal kömür ticareti yapan İslam Günay’ın neden durduk yere “Zonguldak Milletvekili aday Adayı” olduğunu sorsak!

Örnekleri çoğaltmak mümkün!

Fikrini söylemek yerine herkese sokak ağzıyla hakaret dilini uzatan Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan’a partisinden habersiz dev şirketlerden ‘seçim yardımı’ adı altında aldıklarını sorsak!

Selim Alan, “Dürüstlük abidesi olarak kendisi lanse ediyorsa kendisi açıklaması lazım. Mertçe şunu beklerdim, özür diliyorum böyle bir şey var demesini beklerdim. İnşallah Deniz Yavuzyılmaz açıklama yapar. Aynaya bakmayıp bunları yapıyorsa millet gereğini yapar” demiş ya!

Kuşkusuz millet gereğini yapar!

Peki, Deniz Yavuzyılmaz’da bu dürüstlük abidelerine ayna tutsa, bu soruları sorsa, mertçe yanıt alabilir mi?

Acaba!