Elden Ele Derneği’nde Ramazan Ayı hazırlıkları başladı Elden Ele Derneği’nde Ramazan Ayı hazırlıkları başladı

CHP Zonguldak İl Başkanı Devrim Dural, AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan’ın yeni miting alanı ve meydan olarak tanıttığı 12 Katlı Belediye Merkez Çarşısı Proje inşaat sahasını sordu.

Dural yaptığı açıklamada, “Unutmadan bir sorumda belediyemize ve yerel yöneticilerimize olacak. Akşamdan sabaha kazandığımız yeni miting alanı geçici midir kalıcı mıdır? Kalıcı ise onlarca esnafımız için yapılacak olan, depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkılan Merkez Çarşısı nereye yapılacaktır. Geçici ise bunu yeni miting alanı diye duyurmak etik midir?” diye sordu.

AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan ne demişti?

AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan, 12 katlı Merkez Çarşısı Proje inşaat Alanı’nı, Zonguldak’ın yeni miting alanı olarak tanıttı.

2022 Mart ayında deprem riski taşıdığı gerekçesi ile yıkılan ve 110 esnafın Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan tarafından mağdur edildiği Belediye Merkez Çarşısı Proje inşaatının Mart ayında başlaması beklenirken, AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan’ın Zonguldak’ın yeni miting alanı olarak tanıtması “Ya proje iptal edildi, ya siyasi algı operasyonu yapıyorlar yada Çağlayan’ın dili sürçtü” yorumlarına neden oldu.

Merkez Çarşısı’ndan boşalan ancak Mart ayında 12 katlı iş merkezi inşaat yapılacak alanı miting alanı olarak açıklayan AK parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan,  “10 Şubat Cumartesi günü Cumhurbaşkanımız Zonguldak’ta olacak. Kıymetli Zonguldaklılar gördüğünüz gibi yeni miting alanımızda tarihi bir mitinge hazırlanıyoruz. Yeni Zonguldak, yeni miting alanımız da hızla hazırlanıyor. Vatandaşlarımızın geçmiş mitinglere göre, girişleri-çıkışları, miting alanlarına katılımları, caddelerden gelişleri çok daha rahat ve ferah olacak. Bu konuda bilgilendirmek yapmak üzere de Cumhurbaşkanlığı ekiplerinden arkadaşlarımızla bu gün geldiler. Alanı inceliyoruz. Kıymetli hemşehrilerimizi mitingimize davet ediyoruz” dedi.