Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kdz. Ereğli Şubesi’nin 6’ncı olağan genel kurulu 3 Şubat Cumartesi günü Atatürk Kültür Merkezi Dr. Dündar Güçeri Salonu’nda yapıldı.  Genel Kurula; Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Kdz. Ereğli Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Deniz Peker, Türkiye Emekliler Derneği Kdz. Ereğli Şubesi Başkanı Ali Ayhan, gaziler ve aile yakınları katıldı.  Genel Kurulu yürütmek üzere divan başkanlığına Mehmet Özhan, divan başkan yardımcılığına Hayrullah Karadağ ve divan katipliğine Eyüp Oktay seçildi. 
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından açılış konuşması yapan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kdz. Ereğli Şube Başkanı Temel Şahin, “Şehitliğe keskin bıçak kadar yakın kahraman gazi arkadaşlarım. Aramızdan ayrılan kahraman gazi arkadaşlarımızın emaneti olan gazi eşi üyelerimiz. Muharip Gaziler Derneği’nin Kdz. Ereğli Şubesi’nin 6’ncı olağan kongresine hoşgeldiniz, şeref verdiniz. Kongremizin camiamıza hayırlı olmasını temenni eder, şahsım ve yönetim kurulum adına en içten duygularla saygılarımı sunar, teşrif ettiğiniz için siz değerli üyelerimize teşekkür ederim” dedi.
Faaliyet ve denetim raporlarının da okunduğu genel kurulda kurulduğundan beri derneğe başkanlık eden Temel Şahin tek liste halinde seçime girerek tüm katılımcı üyelerin oyu ile 6’ncı kez dernek başkanı seçildi. Şahin, genel kurul sonrası yaptığı konuşmada Kdz. Ereğli ve Alağlı ilçesinde toplam 151 üyeye hizmet verdiklerini söyledi ve kendisini yeniden göreve layık gören tüm üyelere teşekkür etti. 

Başkan Şahin’in Yönetim Kurulu ise şöyle oluştu:

Yönetim Kurulu:

Zonguldak Kömürspor: 2 - Karacabey Belediyespor: 1 Zonguldak Kömürspor: 2 - Karacabey Belediyespor: 1

Asiller: Refik Keskin, Turhan Öztürk, Muammer Özdemir, İlyas Beyazay

Yedekler: Enver Abacı, Kemal Özkul, Mustafa Çakır, İsmail Demirci, Selahattin Hızarcı

Denetim Kurulu:

Asiller: Ali Sezer, Mustafa Tekin, İbrahim Tan

Yedekler: Hayrullah Karadağ, Hasan Aktaş, Yaşar Demirci

Üst Kurul Delegesi:

Asil: Turhan Öztürk

Yedek: Muammer Özdemir