Zonguldak'ın Gülüç beldesinde Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş’a yönelik bir kafede saldırı girişimi ile ilgili taraflardan açıklama geldi. Olayın taraflarından Mevlüt Erol, “Saldırı olmadı, sadece sözlü tartışma oldu. Belediye başkanımızla arkadaşlığımız devam ediyor” dedi.
Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Beldesi’nde Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş’a yönelik saldırı girişimi ile ilgili bazı basın yayın organlarında çıkan haberler iki taraftan da doğrulanmadı. Olaya karışanlardan Gülüç Beldesi sakinlerinden Mevlüt Erol, basında yer aldığı gibi belediye başkanını vurma yada silah ateşlenmesi gibi bir durumun yaşanmadığını söyledi. Belediye Başkanı Demirtaş ile hiçbir husumetinin bulunmadığını ve arkadaşlıklarının devam ettiğini belirten Erol, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Dün akşamki olaylarda Gülüç Belediye Başkanımızla herhangi bir kavga, vurma, dövüş olmamıştır. Sadece aramızda sözlü tartışma olmuştur. Kendisinin bana yada benim kendisine vurma gibi bir durumumuz olmamıştır. Polis memurları geldi ve sonlandı. Başkanımızla hiçbir şekilde husumetimiz yoktur. Biz zaten birbirimizi tanıyoruz. Bir birimizle de husumetimiz yoktur. Belediye başkanımızın yanına gittik, sadece yanlış anlaşılma oldu. Sadece tartışmamız oldu. Dün akşam medyada ‘Yok silah attı, şöyle oldu, böyle’ şeklindeki haberle kesinlikle doğru değil. Belediye başkanımızla görüşmemiz, arkadaşlığımız halen devam ediyor" dedi.
Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş da kendisine yönelik fiili bir saldırının olmadığını, sadece sözlü tartışma yaşandığını belirterek saldırıya uğrayan yada yaralanan hiç kimsenin bulunmadığını söyledi.

Ne olmuştu?

İyi Parti Belediye Meclis Üyesi Sedat Taşdelen’in kayınçosu Mevlüt Erol, İYİ Partili Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş ve kardeşi Okan Demirtaş’ın kafasını ıstakayla yardığı, Başkan Demirtaş’ın oğlu Berke Demirtaş’ın da aldığı yumruklar sonrası gözünden yaralandığı öğrenildi. Olayların iç hesaplaşma nedeniyle çıktığı tahmin ediliyor.

Savcı, Yusuf Ziya Odabaş’ın Cumhurbaşkanına hakaretten cezalandırılmasını istedi... Savcı, Yusuf Ziya Odabaş’ın Cumhurbaşkanına hakaretten cezalandırılmasını istedi...

İddiaya göre; Kdz. Ereğli 5. Asliye Ceza Mahkamesi’nde taciz ve nitelikli cinsel istismar suçundan yargılanan İYİ Partili Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş, oğlu Berke Demirtaş,  kardeşi Okan Demirtaş, İYİ Parti Gülüç Belediye Meclis Üyesi Sedat Taşdelen ve  kayınçosu Mevlüt Erol’un Gülüç Belediyesine ait kafeteryada buluştu.

İlerleyen saatlerde İYİ Parti Gülüç Belediye Meclis Üyesi Sedat Taşdelen’in kayınçosu olan Mevlüt Erol ile Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş ve kardeşi Okan Demirtaş ile tartışmaya başladı. Sözlü başlayan kavganın ardından Mevlüt Erol’un okey ıstakasıyla Başkan Demirtaş’ın kafasını yardı. Çıkan arbedede Belediye Başkanı’nın kardeşi Okan Demirtaş’ın da kafasının yarıldığı, oğlu Berke Demirtaş’ın ise yumruk darbeleri aldığı iddia edildi.

Belediye Başkanı Demirtaş’ın talimatı ile çıkan yumrukla kavganın ardından Belediye kafeteryasında çalışan personellerin cep telefonlarının toplatılarak resim çekilmesini engellediği öğrenildi.

Editör: Haber Merkezi