Birkaç hafta önce Zonuldak Belediye Başkanı Selim Alan'ın yakın çevresinin yada sosyal medya ekibinin paylaştığı Muharrem Akdemir'in yaşanan sel felaketi sonrası Emral çarşısı önünde esnaftan gördüğü tepkiyi hatırlatan videoyu hatırladık bugün!

Yaşanan sel felaketinde eski belediye başkanının beceriksizliğini ima eden bir başka deyişle sel felaketinden sonra ortaya çıkan durumdan siyasi olarak faydalanmaya çalışan videolar AK Parti ekipleri tarafından onlarca kez paylaşılmıştı.

Geçtiğimiz günde şehrimizde rüzgar, fırtına, yağmur bir arada doğal afet yaşandı. Ağaçlar devrildi, bazı yerler su altında kaldı, bazı yapılar zarar gördü.

Doğal olarak da bazı muhalif siyasi parti temsilcilerinden belli noktalar için eleştiriler geldi Belediye Başkanına. Bu eleştirilere cevap vermeye çalışan biri vardı.

AK Parti Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıldız, doğal afet üzerinden siyaset yapmak kişinin kalitesini gösterir ve kalite asla tesadüf değildir. Bu tür afetlerden siyasi rant elde etmeye çalışanları dikkate almadan bizler samimiyetle ve memleket için birliktelik içinde çalışmalarımızı gayret ile sürdürmeye devam edeceğiz" diyerek görüşlerini paylaştı.

Eee sayın Yıldız, senin Belediye Başkanın kendinden önceki Belediye Başkanını sel felaketi sonrası yaşanan görüntülerle vurarak benden önce böyleydi manasına paylaşımlar yapmadı mı ?

Siz yaparken sıkıntı yok, normal!

Aynı şey size yapılınca kişinin kalitesini gösterir öyle mi?

Siz o videoları paylaştınız sizin kalitesizliğinizi mi gösterdi o paylaşımlar.

Olmadı Başkan!

Sahil projesi yapılırken herkes, Karadeniz sahili ahşap yer kaplamasının yanlış olduğunu söyleyenlere kızdınız, dinlemediz. 

Biz yaptık oldu denildi.

Bırakında yanlışlarınız eleştirilsin arada.

Öyle biz yaparız ama siz yaparsanız kalitesizlik demek kadar basit olmamalı siyaset.