Zonguldak Zonguldak Kuyumcular Derneği Başkanı Çetin Çelik, gram altınla ilgili yeni bir tahminle bulundu.

Zonguldak Zonguldak Kuyumcular Derneği Başkanı Çetin Çelik, “Yine teyit ediyorum. Sene sonunda yani 31 Aralık 2024 de gram altının 4 bin lira ve üstte olacağına herkesin bilmesini istiyorum. Bunu bir kere daha söylüyorum”dedi.

TTK'da 9.'cu yedek işçiler çağrıldı... TTK'da 9.'cu yedek işçiler çağrıldı...

Başkan Çelik’in açıklamalarında;”"5 Ocak'ta söylediğim altın artacak. Gramı dört bin lira olacak rakamını. Yine teyit ediyorum. Sene sonunda yani 31 Aralık 2024 de gram altının 4 bin lira ve üstte olacağına herkesin bilmesini istiyorum. Bunu bir kere daha söylüyorum.  Söylediğim gibi dövizle çok ciddi yükselmeler olacak. Özellikle seçimler sonrası için. Bu tutulan baskılamak için bu kadar mücadele veriliyor. Ondan sonra serbest bırakılacak. Faizi arttırımında bir yere kadar yine dövize talep olduğundan dolayı döviz yükselecek. O da altına yansıyacaktır. FED Amerika Merkez Bankası'nın faizleri düşürmesiyle itibaren 12 bin 500 beş yüz bandında olacak. Sonuçta en az  bir gram altın, dört bin lira olarak herkesin bilmesini istiyorum" dedi. 

DÜĞÜN YAPACAKLAR ALTINLARINI HAZIRLASIN

Altın borcu olanlara seslen Çelik, fiyatlar yükselişe geçmeden borçlarını ödemelerini istedi. Çelik yaptığı açıklamada "Altın borcu olanların bir an önce kapatması kendi menfaatlerine diye. Düğün yapacak olanların bir an önce altın almalarını tavsiye ediyorum. Bu rakamlarla bu rakamların altında kesinlikle fiyatlar olmayacaktır. Ama yazın yani Nisan'dan sonra çok ciddi anlamda fiyatlar yukarı gidecek. İmkanı olanların düğün altınlarını hazır koymalarını kesinlikle tavsiye ediyorum"dedi.

Editör: Haber Merkezi