Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ve partili Belediye Meclis Üyesi arkadaşı Sedat Taşdelen’in kayınçosu Mevlüt Erol ile yaşadığı yumruklu kavganın görüntüleri ortaya çıktı.

Zonguldak’ın Gülüç Beldesinde 16 Nisan 2024 tarihinde Gülüç Belediyesine ait sosyal tesislerde Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş ve partili Meclis Üyesi Sedat Taşdelen’in kayınçosu Mevlüt Erol ile yaşadığı büyük kavganın kamera görüntüleri sosyal medya platformunda yayın yapan Karadeniz Ereğli TV’de yayınlandı.

Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ve Mevlüt Erol arasında telefonda başlayan sözlü tartışma Gülüç Belediye kafeterya salonunda sürmüş, ardından sokağa taşmıştı.

Polis ekiplerinin biber gazıyla müdahale ettiği kavganın ardından Mevlüt Erol kamuoyuna bir açıklama yaparak, “Saldırı olmadı, sadece sözlü tartışma oldu. Belediye başkanımızla arkadaşlığımız devam ediyor” demiş, çıkan haberleri yalanlamıştı.

Mevlüt Erol, İHA'ya yaptığı açıklama ile Tempogazetesi'ni yalanlamıştı.

İşte Mevlüt Erol'un İhlas Haber Ajansı'na yaptığı açıklama;

Zonguldak'ın Gülüç beldesinde Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş’a yönelik bir kafede saldırı girişimi ile ilgili taraflardan açıklama geldi. Olayın taraflarından Mevlüt Erol, “Saldırı olmadı, sadece sözlü tartışma oldu. Belediye başkanımızla arkadaşlığımız devam ediyor” dedi.
Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Beldesi’nde Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş’a yönelik saldırı girişimi ile ilgili bazı basın yayın organlarında çıkan haberler iki taraftan da doğrulanmadı. Olaya karışanlardan Gülüç Beldesi sakinlerinden Mevlüt Erol, basında yer aldığı gibi belediye başkanını vurma yada silah ateşlenmesi gibi bir durumun yaşanmadığını söyledi. Belediye Başkanı Demirtaş ile hiçbir husumetinin bulunmadığını ve arkadaşlıklarının devam ettiğini belirten Erol, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Dün akşamki olaylarda Gülüç Belediye Başkanımızla herhangi bir kavga, vurma, dövüş olmamıştır. Sadece aramızda sözlü tartışma olmuştur. Kendisinin bana yada benim kendisine vurma gibi bir durumumuz olmamıştır. Polis memurları geldi ve sonlandı. Başkanımızla hiçbir şekilde husumetimiz yoktur. Biz zaten birbirimizi tanıyoruz. Bir birimizle de husumetimiz yoktur. Belediye başkanımızın yanına gittik, sadece yanlış anlaşılma oldu. Sadece tartışmamız oldu. Dün akşam medyada ‘Yok silah attı, şöyle oldu, böyle’ şeklindeki haberle kesinlikle doğru değil. Belediye başkanımızla görüşmemiz, arkadaşlığımız halen devam ediyor" dedi.
Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş da kendisine yönelik fiili bir saldırının olmadığını, sadece sözlü tartışma yaşandığını belirterek saldırıya uğrayan yada yaralanan hiç kimsenin bulunmadığını söyledi.