Kemal Aydın,  eleştirilere yanıt verdi… Kemal Aydın, eleştirilere yanıt verdi…

Berrak Kafede  mahalle sakinleriyle bir araya gelen Terakki Mahalle Muhtarı Ferit Arslantürk, “31 Mart seçimlerinde destek istedi.  

Terakki Mahalle Muhtarı Ferit Arslantürk, mahalle sakinlerine hitaben yaptığı konuşmada şunları söyledi. 

“2019 yılından beri muhtarlığım boyunca ilk işimiz muhtarlık ofisimizi restore ederek sizlere yakışır bir hale getirmek oldu. ‘Bütün çocuklar gülsün’ adı altında proje yapıp yaklaşık bin 300 öğrencimizin tüm okul kıyafetleri, çanta ve ayakkabı ihtiyaçlarını karşıladık. Her yıl Ramazan ve Kurban Bayramı arifelerinde 430 çocuğumuza bayramlık kıyafetlerini teslim ettik. 4 yıl boyunca 11 çocuğumuzun KYK yurt ücretlerini ödedik ve 3 tane evladımızı dershane ödemelerini karşıladık. 21 tane çocuğumuza tablet hediye ederek toplamda 10 bin TYT ve AYT yardımcı test kitabı dağıttık. Zonguldak merkeze bağlı tüm ilkokullar arası ‘’Çocuk Gözüyle Zonguldak’’ temalı resim yarışması düzenleyerek yaklaşık 500 bin TL’lik hediye dağıttık.
Dumlupınar ilkokulumuzun 3 dersliğini hayırseverlerimizin katkılarıyla laminantlarını, perdelerini ve çocuklarımıza ait dolaplarını restore ettik ve 18 ton atık defter kitap toplayarak okulumuza katkı sağladık. Kurban Bayramında soğuk hava deposu tutarak 310 ailemize 3 kg’dan az olmamak üzere et, pirinç, yağ ve ekmek ramazan ayında da 2000 den fazla kumanya dağıttık. 205 çuval kömür ve odun 55 ihtiyaç sahibi ailelerimizin evine teslim ettik. 27 ailemizin kesik ve biriken elektrik doğalgaz ve su faturalarını ödedik. 4 yatalak hastamıza hasta yatağı ve 6 hastamıza tekerlekli sandalye ihtiyaçlarını karşıladık.
Zonguldak’ta ilk defa hayır çarsısını soğuksu pazaryerinde kurarak 10000’e yakın kıyafet çorap ve ayakkabıyı önceden belirlediğimiz ailelerimize teslim ettik. İhtiyaç sahibi 18 ailemize yine çamaşır makinesi, buzdolabı, soba ve ev aletleri sıfır ve 2. el olmak üzere teslim ettik. Muhtarlığımıza bir hayırsever abimizin aldığı 105 adet sandalye ve çay makinasını Kur’an merasimlerinde ve düğünler de kullanılmak üzere verdik. Kızılay kan merkezimize 2 defa kan kampanyası düzenleyerek 220 ünite kan topladık ve elimizde bulunan kan arşivimizden hastanede yatmakta olan 69 hastamızın kan ihtiyacını karşıladık inşallah yine 14 Şubat Çarşamba günü ESO önünde 250 ünite kan toplayacağız ve sizleri de bu kampanyaya katılmaya davet ediyoruz.
Mahallemizde bulunan 8 cami olmak üzere yaz kuran kursu çocuklarımıza binlerce kek, meyve suyu, dondurma ve karpuz gibi ikramlar dağıtarak ve kursların son haftasında Dumlupınar ilkokulu önünde etkinlik düzenleyerek 850 çocuğumuza nohutlu pilav, dondurma, patlak mısırı ve suyun dağıtımını gerçekleştirdik. Çocuklarımız için Sakarya ilimizden oyun parkı getirip kurdurduk. Bu saydıklarım ve yaptığımız daha birçok işler hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla yapılanlar herkese vatandaşlarımız adına teşekkür ediyorum.
Bununla beraber mahallemizin 4 sokağında parke, 5 caddemize asfalt, 2 sokağımıza sıfırdan çocuk parkı, 3 tane çocuk parkının restoresi, 3 sokağımızda duvar çalışması, 2 sokağımızda merdiven yapıldı. Tüm çöp konteynerleri değiştirildi. Uzun süreden beri bekleyen ağaçlar kesildi ve 8 noktaya elektrik direği dikildi. Doğalgaz sorunu tamamen bitirildi. Yeni yerlere mazgallar koyuldu ve yeni projelerimiz var. Terakki mahallemizin tapu sorunu çözmek yine bize nasip oldu. DSİ ile beraber dere yollarında belediyemiz öncülüğünde yeni ihaleler yapıldı. Bu işler ve daha niceleri için belediyemize mahallemiz adına teşekkür ediyorum.
Terakki Mahallesi olarak, adımızın kelime karşılığı olan "ilerlemek" ilkesinden ilham alarak, önümüzdeki dönemde de hız kesmeden ilerlemeye devam edeceğimizi belirtmek isterim. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz hizmetler ve projeler, mahallemizin daha da ileriye gitmesi için birer adım olarak değerlendirilmelidir. Bizler, mahallemizin daha yaşanabilir, daha güzel ve daha gelişmiş bir yer olması için çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz. Sizlerin de desteğinizle mahallemize tekrar adaylığımı açıklıyorum. Ben mahalleme ve sizlere hizmet etmeyi seviyorum. Buradan mahallemize hizmet etmiş tüm muhtarlarımızdan vefat edenlere Allah’tan rahmet, hayatta olan muhtarım Cevat Köksal abimize de sağlıklı ömürler diliyorum. Buradan seçime girecek olan tüm muhtar adayı arkadaşlarıma da başarılar diliyorum.”