Tahsin Erdem, vatandaşların kandilini kutladı Tahsin Erdem, vatandaşların kandilini kutladı

Zonguldak Belediye Başkanı ve Adayı Selim Alan ile birlikte gazetecilerle kahvaltı programında buluşan AK Parti Zonguldak İl Başkanı Mustafa Çağlayan, CHP Zonguldak Belediye Başkan Adayı Tahsin Erdem’in “Zonguldak, Kozlu ve Kilimli Belediyeleri batık, borç içindeler” sözlerine yanıt verdi.

Çağlayan, “Borçlu belediyeyle vatandaşa siz ne yapacaksınız? Ne vaat edeceksiniz? İki kürek kum atamazsınız, harç yapamazsınız. Borçla kazandı dediler ya. İşte Belediye Başkanımız  Selim Alan burada, kendilerinin döneminde kendi çöplerini dahi toplayan kişilerin parasını o kendi dönemlerinde, kendi çöplerini topladığı insanların parasını ödedi. Bu şunu söyleyeyim ben. Çok polemik üzerinden götürmek istemiyorum konuyu. Herkes yapacağını anlatsın, biz yapacağımızı yaptık. Yaptıklarımızla ortadayız ve bunun devam ettirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. 10 yılda siz ne yaptınız? Yaptıklarınızı referans olarak koyun. Biz referans olarak koyuyoruz. Bugün buradayız. Siz de koyun. Borç batağında veya hiç borçsuz bir belediyede niyeti hizmet olduktan sonra insanoğlu hizmet eder. Borç batağına sürükleyenin de kim olduğunu bir baksınlar, araştırsınlar. Ve kendi borçlarını da kimlerin ödediğini araştırsınlar. Ama kendilerini de bence ele vermesinler. Borç batağında olan bir belediyeyle siz hangi hizmeti yapacaksınız?" 

İlçeyi örnek göstermesin!

Size başka bir şey söyleyeyim arkadaşlar. Zonguldak'ın artık ufkunun genişlemesi lazım. Ben kabul edemiyorum. Zonguldak'ta bir il belediye başkan adayınız ilçeyi örnek göstermesin. Büyükşehirleri örnek gösterin. Dünyanın önde gelen şehirlerini örnek gösterin ki bizim Zonguldak'ımız her yerinden seyir terası olan çok güzel bir şehir, güzellikleri ön plana çıkaracak, örnekleriniz varsa örnek gösterin. Bana ilçeyi örnek göstermeyin. Biz onları biliyoruz. İlçe olmasa biz de beldeyi örnek gösterirsiniz, buna da şaşırıyoruz." Dedi.